Site İçi Arama

MISIR’DA DENETİM BİTTİ, KARAR BEKLENİYOR

Turizmdatabank’ın derlediği bilgilere göre; Rusya, Mısır’daki havalimanlarının güvenlik denetimlerini tamamladı.

MISIR’DA DENETİM BİTTİ, KARAR BEKLENİYOR

Rusya devletinin, Mısır havalimanlarında yaptığı güvenlik denetimi çalışmaları tamamlandı. Ülke yönetimi, hazırlanacak rapordan sonra Mısır’a havayolu bağlantısının yeniden açılıp açılmayacağına karar verecek.

 

Turizmdatabank’ın derlediği bilgilere göre; Rusya, Mısır’daki havalimanlarının güvenlik durumlarının denetlenmesi işlemlerinin sona erdiğini söyledi.

 

Başbakan Yardımcısı Arkady Dvorkovich, bundan sonra hazırlanacak teknik rapora göre, Mısır uçuşlarının yeniden başlatılmasına yönelik kararın alınabileceğini vurguladı.

 

Tez Tour: Yunanistan’dan iyi fiyatlar aldık

 

Teztour’un Girit’te yaptığı toplantıda konuşan kurucu ortaklardan Alexander Burtin, ülkede çalıştıkları konaklama tesislerinden fiyatlar konusunda önemli sayılabilecek bir destek aldıklarını belirtti.

 

Burtin açıklamasında “Kontratları tamamladık, çalıştığımız ana otellerden Avro bazında iyi fiyatlar aldık. Yunanistan’da geçen yılın seviyelerini yakalayacağız. Asıl büyümeyi, Baltık ülkeleri ve Doğu Avrupa gibi diğer destinasyonlarda bekliyoruz”dedi.

 

Diğer yandan şirketin Rusya’nın yurtiçi pazarında sunacağı paket sayısı özellikle Krasnodar bölgesi gibi yerlerde artırılırken, iç pazara yönlendirilmesi beklenen müşteri miktarının, Türkiye’ye getirdiklerinin % 20’si kadar olduğu belirtiliyor.

 

 

Yurtdışı çıkışlar % 31 düştü

 

Rusya’dan yurtdışına yapılan seyahatler 2015’in 9 aylık dönemde yaşadığı % 31,4 gerileme ile son 15 yılın en kötü seviyesine indi. Düşüşün yıl sonunda % 40 olması bekleniyor.

 

Rusya İstatistik Ofisi verilerinden derlenen bilgilere göre, yurtdışına çıkanlar 9 milyon 995 bin seyahat gerçekleştirdi. Bu seviye 2014 yılının aynı döneminde 13 milyon dolayında idi.

 

Yurtiçi pazarda satılan paketlerin ise % 30’dan fazla gelişme gösterdiği belirtiliyor.

11.12.2015
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...
antalya haber