Site İçi Arama

RUSYA: TÜRKİYE OPERASYONLARINI ASKIYA ALIN

Rusya Federal Turizm Ajansı, son gelişmelerden sonra turoperatörleri ve seyahat acentelerinden Türkiye operasyonlarını askıya almaları tavsiyesinde bulundu.

RUSYA: TÜRKİYE OPERASYONLARINI ASKIYA ALIN

Rusya Federal Turizm Ajansı, Dışişleri Bakanlığı’nın; Türkiye’deki terör tehdidi ve Türkiye’deki Rus ziyaretçilerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik yaptığı değerlendirmeye dayanarak, turoperatörleri ve seyahat acentelerinden Türkiye operasyonlarını askıya almaları tavsiyesinde bulundu.

 

Ajanstan yapılan açıklamada; Dışişleri Bakanı’nın açıklamasında yer alan unsurlara ve turizm faaliyetlerine katılanları korumak, güvenliğini sağlamak konusundaki yasal zorunluluklara dikkat çekilerek, oluşan fiili durum karşısında bazı önlemlerin alınması gerektiği belirtildi.

 

Ajans devamında; bu bağlamda, Federal Turizm Ajansı, Rus tur operatörleri ve seyahat acentelerinin; hizmet içeriği ve türü ne olursa olsun, Türkiye’ye yönelik operasyonlarını askıya almasını önerdi.

 

Tüketicilerin, böylesine bir durumda, seyahat ve rezervasyon iptali gibi konularda yasal yaptırımlarla korunduğunu vurgulayan Ajans, seyahatin organizasyonu, iptal ve geri ödeme gibi konularda oluşacak sorunların karşılıklı uzlaşı içinde halledilmesinin önemine vurgu yaptı.

26.11.2015
TÜM HABERLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...
antalya haber