Site İçi Arama

TURİZMİN 2016 GÜNDEMİ

Turizmdatabank tarafından yapılan analize göre, Rusya ve AB’nin turizm partneri Türkiye’nin kaderi, Kasım ayına kadar netleşecek.

SEKTÖR İLAVE 6 BİN 489 YATAK GELİYOR

Konaklama sektörü yılın 2 aylık döneminde 35 proje için, 475,3 milyon TL’lik yatırım teşviği aldı. Sektör 29 yeni proje ile 6489 adet yeni yatak üretecek.

AB SEYAHAT EĞİLİMLERİ RAPORU YAYINLANDI

Turizmdatabank’ın, AB genelinde yapılan araştırma ve anketlerden yola çıkarak yaptığı analize göre, 2016’da en popüler destinasyonlar yine ; İspanya, İtalya, Fransa olacak.

STARWOOD PAZARLIĞI DEVAM EDİYOR

Çinli yatırımcı grubu Anbang, Starwood Otelleri için teklifini yeniledi. Buna göre grup, 14 milyar Dolar’ı bulan bir bedeli peşin ödemek istiyor.

KRİZDE KAÇ KİŞİ İŞSİZ KALACAK

Turizmde yaşanan kriz süreci, en büyük olumsuz etkiyi, sayısı 450 bini aşan konaklama sektörü istihdamını etkileyecek.

KIRIM 7 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLİYOR

2015 yılında 4-4,5 milyon dolayında ziyaretçi çeken Rusya’nın iç pazar destinasyonu Kırım, 2016 yılında 6,5-7 milyon kişi bekliyor.

MISIR UÇUŞLARA AÇILIYOR

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Mısır’a gönderilecek olan ikinci uzman grubun ardından alınacak raporla açılışın mümkün olacağını açıkladı.

TURİZM CİROSUNUN % 72’Sİ ÜLKEDE KALIYOR

Turizmdatabank tarafından yapılan Turizm ve İhracat Gelirleri analizine göre, turizm sektörünün yurtdışı talepten ürettiği cironun % 72’si yurtiçinde kalıyor.

RUSYA`DA RAKİPLER HIZLI ÇALIŞIYOR

Yunanistan Rusya’nın 7 kentinde vize merkezi açıyor. İsrail Tel Aviv tanıtımı için 2,4 milyon Dolar harcama yapacak.

AVRUPA, RUSYA İÇİN DAHA PAHALI HALE GELDİ

Turizmdatabank’ın analizine göre bu yıl Rusya’dan çok umutlanan Avrupa ülkelerinin en büyük sorunu, Ruble ile Avro arasında açılan makas. Avrupa daha pahalı halde.

MISIR’DAN İLAVE TEDBİRLER İSTENMESİN

Rusya tur operatörleri birliği ATOR, Mısır’da güvenlik koşullarının durumuna ilişkin ilave tedbir ve isteklerde bulunmanın gereksiz olduğunu açıkladı.

KRİZDEN SONRA TURİZM RAPORU

Turizmdatabank tarafından hazırlanan Kriz Sonrası Türkiye Turizmi Araştırması’nın 3.bölümü yayınlandı.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...
antalya haber