Site İçi Arama

KRİZDE KAÇ KİŞİ İŞSİZ KALACAK

Turizmde yaşanan kriz süreci, en büyük olumsuz etkiyi, sayısı 450 bini aşan konaklama sektörü istihdamını etkileyecek.

KIRIM 7 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLİYOR

2015 yılında 4-4,5 milyon dolayında ziyaretçi çeken Rusya’nın iç pazar destinasyonu Kırım, 2016 yılında 6,5-7 milyon kişi bekliyor.

MISIR UÇUŞLARA AÇILIYOR

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Mısır’a gönderilecek olan ikinci uzman grubun ardından alınacak raporla açılışın mümkün olacağını açıkladı.

TURİZM CİROSUNUN % 72’Sİ ÜLKEDE KALIYOR

Turizmdatabank tarafından yapılan Turizm ve İhracat Gelirleri analizine göre, turizm sektörünün yurtdışı talepten ürettiği cironun % 72’si yurtiçinde kalıyor.

RUSYA`DA RAKİPLER HIZLI ÇALIŞIYOR

Yunanistan Rusya’nın 7 kentinde vize merkezi açıyor. İsrail Tel Aviv tanıtımı için 2,4 milyon Dolar harcama yapacak.

AVRUPA, RUSYA İÇİN DAHA PAHALI HALE GELDİ

Turizmdatabank’ın analizine göre bu yıl Rusya’dan çok umutlanan Avrupa ülkelerinin en büyük sorunu, Ruble ile Avro arasında açılan makas. Avrupa daha pahalı halde.

MISIR’DAN İLAVE TEDBİRLER İSTENMESİN

Rusya tur operatörleri birliği ATOR, Mısır’da güvenlik koşullarının durumuna ilişkin ilave tedbir ve isteklerde bulunmanın gereksiz olduğunu açıkladı.

KRİZDEN SONRA TURİZM RAPORU

Turizmdatabank tarafından hazırlanan Kriz Sonrası Türkiye Turizmi Araştırması’nın 3.bölümü yayınlandı.

İSPANYA MOSKOVA’DA 2.VİZE MERKEZİ AÇTI

Geçen yıl Şengen vize uygulamasında, biometrik sisteme geçişin ardından Rusya’dan vize alımlarını hızlandırmak amacıyla çalışmalar yapan İspanya, Moskova’da ikinci merkezini açtı.

RUSYA VE MISIR ANLAŞMAYA YAKINLAŞTI

Geçen yıl Rus uçağının terör saldırısı ile düşürülmesinin ardından duran Rusya-Mısır hava trafiğinin yeniden başlatılması için yapılan görüşmelerde sona yaklaşıldı.

5 YILDIZLI OTEL ARZINDA ANTALYA, İSPANYA’NIN ÖNÜNDE

Turizmdatabank tarafından yapılan analize göre, Akdeniz’de 5 yıldızlı otel sayısında Türkiye 564 adet tesisle liderliğini sürdürüyor.

KRİZ, KONAKLAMA İSTİHDAMINI DÜŞÜRDÜ

Türkiye turizminin 2014’te yavaşlayan ve 2015’te derinleşen krizinden en fazla etkiyi konaklama sektörü gördü. Sektörde istihdam artışı durdu.


E-BÜLTEN ABONELİĞİ
TR
...