10 BÜYÜKELÇİNİN DURUMU TURİZMİN GÜNDEMİNDE

Türkiye kışı tehlikeye mi atıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 büyükelçinin sınır dışı edilmesini açıklamasından sonra rakibimiz İspanya turizm basınına, “Türkiye de kış mevsimini tehlikeye atıyor” başlıklı haberler yayınladı.

Yarışından çekiliyor iddiası

İspanyol Tourinews’de yer alan haberde, “İspanya’da kış mevsiminde rekabet eden başlıca destinasyonlar, turist kurtarma yarışından çekiliyor gibi görünüyor. Aynı hafta Fas, Kovid vakalarındaki artışı da ekleyerek Almanya, Hollanda ve Birleşik Krallık’tan gelen yolculara önceden haber vermeksizin sınırlarını kapatırsa, artık Türkiye uluslararası imajını zedeleyebilecek bir karar almış ve dolayısıyla, yabancı seyyahların gelişinin canını sıkmak.”dendi.

“Türkiye’ye seyahat etmekten kaçının”

Haberde ayrıca şu yorum yapıldı: “Bu hareket, sınır dışı edilen ülkeler ve hatta müttefikleri adına karşılıklı önlemlere dönüşebilir. Aralarında ve gerginliğin artması nedeniyle birçok ülke vatandaşlarına Türkiye’ye seyahat etmekten kaçınmalarını tavsiye edebilir, hatta onları yasaklayabilir. Türkiye ve Fas’taki durum göz önüne alındığında, turizm sezonunu maksimuma çıkaran Balear Adaları ve yoğun sezonuna başlayan Kanarya Adaları gibi İspanyol destinasyonları, dikkate alındığında daha fazla destek alabilir. Hırvatistan ve Bulgaristan gibi diğer rakipleri Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından yüksek riskli bölgeler olarak ilan edildi.”

Leave a Reply