2022 SEYAHAT TRENDLERİ

G Adventures tahminleri

G Adventures, insanların 2022’de nasıl seyahat etmek istediklerine ve nereye gitmek istediklerine ilişkin öngörülerini açıkladı. Şirket, trendlerin pandeminin daha bilinçli bir gezgin ürettiğini ve operatörlere değişim için büyük bir fırsat sunduğunu ortaya koydu.

Sorumlu seyahat

2022’de sorumlu bir şekilde seyahat etmeye daha fazla odaklanacaklar. Pandemi sırasında topluluğa daha fazla odaklanma ve yerel olarak sahip olunan işletmelerin desteklenmesiyle, bu zihniyetin mantıklı olduğu görülüyor.
İnsanlar için seyahat ederken en önemli faktör, paralarının yerel halka fayda sağlaması. Bu eğilim, pandeminin ekonomik hayatta kalabilmek için turizme güvenen ülkeler üzerindeki etkisiyle yoğunlaştı.

Macera ve seyahat bütçeleri

Seyahat özlemi çekenler, tasarruflarını uluslararası tatilleri için bütçelerini artırmakta kullanacak. Bu durumun seyahat paralarını, düşündüklerinden daha büyük maceralara ayırmasını sağlayabilir.

Uzaktan çalışma
Pandemide dünya, uzaktan çalışmaya geçerken, şirketler üretkenliği sağlamak için ofis sınırlarının artık gerekli olmadığını fark etti. Her yerden çalışabilme 18-34 yaş grubunda yüksek.

Pansiyonlara dönüş

Pandemi sonrasında bir hostel deneyimi yaşamak, hostelde sosyalleşmek aryık daha fazla isteniyor. Gezginler arasında sosyal bağlantı ihtiyacı güçlü.

Buna bağlı olarak gezginler, insanlarla ve yerlerle yeniden bağlantı kurmak isterken, tatildeyken çevrimiçi dünyayla bağlantılarını koparmak istemeye başladı.

Uzaklara gitmek istiyor

Pandemiden çıkış istikrara ilerledikçe yurt içi tatil cazibesi etkisini yitiriyor.

Sonraki tatillerinde fiziksel olarak aktif olmak istiyor ve tatil rezervasyonu yaparken fiziksel ve zihinsel sağlıklarının en önemli unsur olduğunu söylüyor.

Refah ve ruh sağlığı önceliği

Gezginler seyahatin kendi sağlıkları ve zihinsel sağlıkları için önemli olduğunu söylerken, gezginler de bir sonraki tatillerini yalnızca yeniden bağlantı kurmalarına yardımcı olacak değil, aynı zamanda bir canlanma aracı olarak seyahati optimize edecek şekilde yapmak istiyorlar.

Tüketiciler yeni deneyimler ve bağlantılar için özlemliler. Karantinada kaybedilen zamanı telafi etmek için seyahat etme dürtüsü popülerlik kazandı.
Leave a Reply