2022’DE İNGİLİZ TURİST NEREYE GİDECEK?

Türkiye en çok talep edilen ülke

Holiday Extras’ın en son verileri, 2019’dan beri seyahat etmeyenlerin % 85’inin gelecek yıl uluslararası bir seyahate çıkma niyetinde olduğunu gösteriyor. Türkiye en çok talep edilen ülke olarak ortaya çıkarken onu Meksika ve Mısır izliyor. Türk Lirası, Sterlin karşısında neredeyse % 80 düştüğünden, Türkiye’nin 2022’de daha da popüler olması muhtemel.

Seyahatin önündeki engel


Araştırma, seyahatin önündeki en büyük engelin pandeminin kendisi değil, seyahat kurallarındaki öngörülemeyen değişiklikler ve bunlarla birlikte gelen güçlükler (%57) olacağını, bu da insanların 2022’de tatile çıkıp çıkmamalarının doğrudan hükümetlerin nasıl davranacağına bağlı olduğu anlamına geldiğini buldu.

2022’de daha fazla harcamak


Çalışmaya göre; gezginler, kısmen karantinada para biriktirmek ve aynı zamanda kaybedilen zamanı telafi etmek için 2022’de daha fazla harcamak ve daha büyük maceralar yaşamak istiyor.

Meksika, aileler arasında popülerliğini artırıyor. Rezervasyonlar 2019’dan bu yana %56 arttı. Pandeminin çoğunda kısıtlama olmaksızın açık kalarak yeni ziyaretçi akınına uğradı.

Mısır canlı, Tükiye lider


Mısır’da 2022’de birden fazla yüzüncü yıl kutlaması var ve 2019’dan bu yana % 2000’e varan rezervasyonlarla artışı oldu. Bu iki ülkeyle birlikte, deşifrenin 200. yıl dönümü olan Büyük Mısır Müzesi’nin açılışı gibi 2022’de hazırladığı sayısız kutlama öncesinde İspanya’nın Mısır gibi bir diğer büyük rakibi de talep sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Rosetta Stone’un tarihi ve Tutankhamun’un mezarının keşfinin yüzüncü yılı, diğerleri arasında

Araştırma ayrıca İngilizlerin Brexit’in yarattığı ekstra kuyruklardan, zaman sınırlamalarından ve evrak işlerinden kaçmak için Schengen Bölgesi’nin çevresine gideceklerini gösteriyor.
Londra’dan sadece üç saat uzaklıkta, önemli bir Covid kısıtlaması olmadan ve Birleşik Krallık dışında Arnavutluk, rezervasyonlarda % 62 arttı.
2022’de Schengen kurallarından beklenen diğer kazananlar ise Hırvatistan, İzlanda ve Türkiye.

En büyük kazananın Türkiye

2022’de en büyük kazananın Türkiye olması bekleniyor. AB’nin hemen dışında, Yunanistan’a çok benzer tatil köyleri bulunan Türk Rivierası, özellikle Antalya, 2019’dan bu yana rezervasyonlarda %93 arttı.
Türk Lirası, o zamandan beri sterlin karşısında neredeyse %80 düştüğünden, Türkiye’nin 2022’de daha da popüler olması muhtemel. 2019, tatilleri üç yıl öncesine göre yarı fiyatına yapıyor.

İspanya’nın en büyük rakipleri

İspanya’nın en büyük rakiplerinden ikisi, Meksika’ya ek olarak, Türkiye ve Mısır, bu turistlerin Schengen bölgesinin çevresine, yerlere seyahatler için bahis oynayacakları bir yıl olan 2022’de İngiliz pazarı için kazanan destinasyonlar olarak ortaya çıkıyor.Leave a Reply