ALMANYA PAZARINDA İSPANYA TÜRKİYE’Yİ KIL PAYI GEÇTİ

Almanya’da Türkiye ve İspanya’nın rekabeti ne durumda?

Yüz tur operatörünün envanterini birbirine bağlayan bir Alman OTA olan HolidayCheck tarafından 8 Eylül’de toplanan verilere göre, İspanya bu yıl %22,9’luk pazar payıyla bir kez daha lider durumda.

Pazarda yapılan seyahat rezervasyonlarında İspanya %22,9 pazar payı ile Türkiye (%22,3), Yunanistan (%18,6) ve Almanya’nın önünde.

Hangi bölgeler önde

Booking, Expedia, Hoteldebs vb. envanteri birbirine bağlayan bir arama motoru ve online acente olan HolidayCheck’ten gelen verilere göre; Almanların en çok seyahat ettiği turistik bölgeler ise Türk Rivierası (%19,3 pay), Mallorca (%13,4), Girit (%8,4), Rodos (%4,6) ve Hurghada (%4,5) oldu.

Lara otelleri revaçta

Seyahat tarihi 2021 olan 8 Eylül itibariyle birikmiş rezervasyonların %3,3’ü Türkiye’nin Antalya ilindeki tatil beldesi Lara’da yoğunlaştı. Bunları Evrenseki ilçesi , Antalya (% 2,9) ve Playa de Palma (% 2,8) takip ediyor.

İspanya’da bölgelere talep

Balear ve Kanarya Adaları, Alman gezginlerin tercihlerine açık bir şekilde hakim.

Almanya’da en çok rezerve edilen destinasyonlar sıralamasında yer alan diğer İspanyol şehirleri ise Cala Millor (%1,6), Cala Ratjada (%1,4), Playa de Muro (%1,2), Peguera (%1,1), Playa del Inglés (%1) ), Costa Calma (%1), Alcudia (%0,8), Can Picafort (%0,7) ve Playa de Jandia (%0,7).

Leave a Reply