AVRUPALI AĞUSTOS’TA İTALYA’DA TATİLDEYDİ

İtalya plajlarında yabancı turist patlaması yaşanıyor

Covid öncesi zamanlarda olduğu gibi sahillere akın olduğu belirten Ulusal Federalberghi başkanı Bernabò Bocca’ya aşılanma kendini daha güvende hissettirdi.

Bocca “Elbette aşı kampanyasının etkisi çok olumlu oldu. İtalya güvenli bir destinasyon olarak algılanıyor. Bugün Avrupalı ​​turistler ülkemizi İspanya ve Yunanistan’a tercih ediyor çünkü diğerleri açıkken kapalıydık ve bugün bundan faydalanıyoruz.”dedi

Almanlar, Fransızlar, İsviçreliler, Polonyalılar İtalyan sahillerine geri döndüler. Nitekim, Rimini otelciler derneği başkanı Patrizia Rinaldis, “Bu, bize son yıllarda Ağustos ayının en olumlu aylarından birini düşündürüyor” dedi

İtalyanların favori destinasyonu

Öte yandan İtalyanların favori destinasyonu, %9,7 ile dağlara ve %4,7 ile sanat mekanlarına kıyasla, tercihlerin %75’i ile deniz olmaya devam ediyor.
Pandeminin ilerlemesiyle ilgili belirsizlikler nedeniyle, son dakikada rezervasyon yapma eğilimi var.

Yaz aylarında tatil yapan İtalyanların %93,3’ü toplam 30,1 milyon kişi için İtalya’da kaldı.
Yetişkinler (25,8 milyon) ve küçükler (6,7 milyon) dahil olmak üzere otuz iki milyon İtalyan, şimdiden tatile çıkmış veya hazırlanıyor.

Kişi başına harcama geçen yılki 673 avroya kıyasla 876 avroya ulaştı. Ana tatilin ortalama süresi de Covid öncesi seviyelere geri dönüyor: 2020’de 9 geceye karşı 10 gece. (ilgiornale)

Bir cevap yazın