CWT, İFLAS KORUMASI İSTEDİ

Seyahat devi CWT


Kurumsal seyahat devi CWT, Teksas’ta iflas koruması ve mahkeme denetimli yeniden sermayelendirme süreci için başvuruda bulundu. Dünyanın önde gelen seyahat yönetimi şirketlerinden biri olan CWT, geçen ay finansal yeniden yapılandırmayı zorlamak için “önceden paketlenmiş” Bölüm 11 iflas koruma sürecine gireceğini doğruladı.

1,5 milyar dolarlık borç

CWT yeniden sermayelendirme planı, şirketin 1,5 milyar dolarlık borcunun yaklaşık yarısını ortadan kaldırırken 350 milyon dolarlık yeni sermaye sağlayacak ve tüm CWT iş ortaklarına ve mal ve hizmet sağlayıcılarına tam olarak ödenmesini sağlayacak.

Kuruluşundan bu yana CWT’yi kontrol eden Carlson ailesinin, çoğunluk mülkiyetini şirketin alacaklılarına devrettiğini görecek.

CWT yaptığı açıklamada, yeniden sermayelendirmenin “şirketin banka grubunun %100’ünün ve şirketin ödenmemiş teminatlı borcunun %90’ından fazlasının sahiplerinin desteğine sahip olduğunu” söyledi.

Alacaklılarla yapılan anlaşma, şirketin Haziran ayında 250 milyon dolarlık bir tahvilin faiz ödemesini temerrüde düşmesinden sonra geldi.

Leave a Reply