EN ÖNEMLİ KONU: SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, 11.Resort Turizm Kongresinde yaptığı konuşmada meslek yasası için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek talep etti.

Gelecek dönemde turizm sektöründeki en önemli konunu sürdürülebilirlik ve çevre olacağını, bu konuda geri kalan ülkelerin hem rekabet şansını kaybedeceğini hem de yaptırımlara maruz kalacağını ifade eden Çorabatır, başta İstanbul olmak üzere birçok bölgede doluluğun devam ettiğini söyledi.

Kış turizminin başlamasıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un belirttiği rakamlarında yakalanacağını düşündüğünü belirten Çorabatır, aşılanmanın artmasıyla güvenli seyahatin artacağını vurguladı. Çorabatır, önümüzdeki aylarda yerli aşının devreye girecek olmasının da umutları artırdığını dile getirdi.

Bakan Ersoy’dan destek istedi

Turizmini sadece rakamlardan ibaret olmadığını söyleyen Çorabatır, stratejik olduğu kadar ithalat yapmadan döviz kazandıran tek sektör olduğuna vurgu yaptı. Çorabatır, “Sektörüm adına ricada bulunmak istiyorum. Yıllardan beri turizm sektörünün dile getirdiği meslek örgütü yasası için çalışmaların tekrar gündeme gelmesi için destek istiyoruz. Tüm sektör paydaşları kapsayacak şekilde çıkarılmasını sizlerden rica ediyoruz.” dedi.

Leave a Reply