HYATT HOTELS SERMAYE ARTIRDI

Apple Leisure satın alımı

Önde gelen bir küresel konaklama şirketi olan Hyatt Hotels Corporation (“Hyatt” veya “Şirket”) (NYSE: H), bugün, A Sınıfı adi hisse senetlerinin 7.000.000 adet kayıtlı kayıtlı halka arzına başladığını duyurdu.

Hyatt Hotels, 2,7 milyar Dolar’lık Apple Leisure satın alımını finanse etmek için sermaye artışı yaptı.

Hyatt Hotels 7 milyon A Sınıfı hissesinin halka arzını hisse başına 74.50 Dolar olarak fiyatlandırdı.

Satın alma finanse edilecek

Yaklaşık 500 milyon Dolar’lık tahmini net gelir, borcun geri ödenmesi de dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar için 2,7 milyar Dolar’lık satın alma fiyatı için Apple Leisure Group’un satın alınmasının bir kısmını finanse etmek için kullanılacak.

Hyatt daha önce Apple Leisure Group Satın Alma için 2,7 milyar dolarlık satın alma fiyatının %80’inden fazlasını eldeki 1,0 milyar dolarlık nakit ve yeni borç finansmanı ve geri kalanı öz kaynak finansmanı ile finanse etmeyi planladığını açıklamıştı.

Hyatt Hotels Corporation Hakkında

Hyatt Hotels Corporation, 20 önde gelen marka sunan lider bir küresel konaklama şirketidir. 30 Haziran 2021 itibariyle, Şirketin portföyü altı kıtada 68 ülkede 1.000’den fazla otel ve her şey dahil mülkü içeriyor.

Şirketin bağlı kuruluşlar:  Park Hyatt®, Miraval®, Grand Hyatt®, Alila®, Andaz®, The Unbound Collection by Hyatt®, Destination by Hyatt™, Hyatt Regency®, Hyatt®, Hyatt Ziva™, Hyatt Zilara™, Thompson Hotels®, Hyatt Centric®, Caption by Hyatt, JdV by Hyatt™, Hyatt House® , Hyatt Place®, tommie™, UrCove ve Hyatt Residence Club®

Bir cevap yazın