İNGİLTERE TÜRKİYE’Yİ KIRMIZI’DAN ÇIKARACAK MI?

Türkiye’nin seyahat kurallarını gevşetmesiyle BİRLİKTE, İngiltere’nin yurtdışına seyahati yasaklayan kırmızı listeden çıkarılması bekleniyor.

İngiliz basınında yer alan yorumlara göre; 62 ülkeye seyahati yasaklayan kırmızı liste yarıya indirilebilir. Ulaştırma sekreteri Grant Shapps’ın da denizaşırı seyahatler için trafik ışığı sisteminin “kehribar kategorisinin kaldırılmasıyla” basitleştirileceğini doğrulaması bekleniyor. Desinasyonlar; ya kırmızı ya da yeşil olacak. KAYNAK

İngiliz trafik ışığı tek bir kırmızı listeye gidiyor

4 Ekim 2021 Pazartesi günü, kırmızı, sarı ve yeşil trafik ışığı sistemi, tek bir kırmızı ülke listesine ve kırmızı olmayan dünyanın geri kalanından gelenler için basitleştirilmiş seyahat önlemlerine dönüşecek ve tam olarak aşılanmış olanlar için toplam esneklik sağlayacak.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, yeni uluslararası seyahat politikasının tüm detaylarının 4 Ekim’de açıklanacağını belirtti.

Ayrıca, Türkiye, Pakistan, Maldivler, Bangladeş, Mısır, Kenya, Umman ve Sri Lanka dahil olmak üzere 22 Eylül-4 Ekim tarihleri ​​arasında sekiz ülke ve bölge kırmızı listeden çıkarılacak.

SON DURUM

Kırmızı liste

Mısır 22 Eylül Çarşamba 04:00 kehribar listesine geçiyor

Türkiye 22 Eylül Çarşamba 04:00 kehribar listesine geçiyor

Kehribar liste

İspanya, Kanarya Adaları ve Balear Adaları (Formentera, Ibiza, Mallorca, Menorca) dahil.

Leave a Reply