İNGİLTERE’DE YAZ HAVAYOLCU TRAFİĞİ 2019’UN ALTINDA

2019’un altında

İngiltere’de Sivil Havacılık Otoritesi’nin (CAA ) verilerine göre; hava yolcu sayısı Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, önceki üç aylık döneme göre 3 kat arttı ancak pandemi öncesinin %72 altında kaldı.

Sivil Havacılık Otoritesi’nin 2021’in üçüncü çeyreğine ilişkin istatistiklerine göre, bir önceki çeyrekteki 6,4 milyona kıyasla, bu yıl Temmuz ve Eylül ayları arasında Birleşik Krallık’a toplam 24,8 milyon yolcu giriş ve çıkış yaptı. İkinci çeyrekte 126.138 uçuşa kıyasla 286.842 uçuş gerçekleşti.

CAA açıklaması

İngiltere’de Sivil Havacılık Otoritesi’nin (CAA ) 2021’deki ikinci çeyreğe kıyasla yolcu sayısında neredeyse %300’lük bir artışı temsil ediyor, derken bunun pandemi öncesi 2019’un aynı dönemine kıyasla yolcu sayısında hala %72’lik bir düşüşü temsil ettiğini vurguladı.
Gevşemenin yaz döneminin son birkaç haftasında yolcu seyahatinde ani bir artışa yol açtığını söyleyen CAA, “Uluslararası eğlence amaçlı seyahatlerin istikrarlı bir şekilde yeniden açılmasının ve izolasyon kurallarının son zamanlarda daha da gevşetilmesinin ardından, uluslararası eğlence amaçlı seyahatler için görünüm olumlu görünüyor. Sonuç olarak, 2021 yılının dördüncü çeyreğinde uçuş ve yolcu sayısında daha fazla iyileşme bekliyoruz” dedi

Leave a Reply