İSPANYA’DA SON ÇEYREKTE 1.2 MİLYAR AVRO YATIRIM

1.2 milyar Avroluk yatırım

Avrupa’da pandemi kısıtlamalarının gevşetilmesi, yatırımcıları yeniden otellere yöneltti. Avrupa gayrimenkul yatırımını artarken İspanya son çeyrekte 1.2 milyar Avroluk yatırımda bulundu.

Colliers International’ın verilerine göre 3. Çeyrekte yatırımcılar, perakende ve otel varlıkları konusunda ılımlı iyileşme içinde. Yılın üçüncü çeyreğinde 1.200 milyon Avroyu aşan yatırım hacimleriyle İspanya, en yüksek ilgiyi çekti.

lojistik varlıkları da artıyor

Öte yandan Londra, Milano, Paris ve Frankfurt’ta, esas olarak ana ofis varlıklarına yatırım yapışırken lojistik varlıklarına da Avrupa genelinde yatırımlar devam ediyor.

Raporda; “Yatırımcılar, şu anda en çok etkilenen perakende ve otel varlıklarında temkinli olmaya devam etse de, özellikle otel sektöründe ve İspanya gibi ülkelerde faaliyet güçlü bir şekilde toparlanmaya başlıyor.”dendi.

İspanya’da otel yatırımı

Oteller, Avrupa’da seyahat kısıtlamalarının kalkması ve turizmin canlanmasıyla birlikte, yatırımcıların yeniden odaklandığı alan oldu.

Ülkede son dönemde, Selenta zincirinin Kanadalı yönetici Brookfield Asset Management tarafından satın 440 milyon €’a alınması, Villa Magna’nın sahibi RLH Properties’in Bless Hotel Madrid’i yaklaşık 114 milyon Avro’ya satın alması ve Meliá Hotels International’ın Hotel Barcelona Apolo’yu yaklaşık 96 milyon Avro’ya satın alması dikkat çekti.

Leave a Reply