İstanbul’a gelen ziyaretçi ve turist sayısı

 Ağu.25Ağu.26Değ,8 ay 20258 ay 2026Değ,
Rusya Fed.197.655214.7508,61.328.3491.484.93411,8
Almanya169.400178.8055,6988.9881.102.33111,5
Amerika Birleşik Devletleri106.37192.812-12,7694.339631.283-9,1
İran95.482129.36135,5577.476525.452-9,0
İngiltere (Birleşik Krallık)79.00283.7936,1503.237520.1893,4
Fransa71.04068.385-3,7453.226440.118-2,9
Özbekistan54.91956.9953,8345.040363.3725,3
Suudi Arabistan69.53058.399-16,0443.958361.519-18,6
İtalya65.41557.286-12,4377.294337.255-10,6
Çin Halk Cumhuriyeti33.48355.72766,4244.529332.62836,0
Hollanda34.83136.1673,8251.474275.7569,7
Kazakistan30.59332.7387,0215.107245.56014,2
İspanya47.22845.237-4,2236.317239.7481,5
Azerbaycan35.03832.552-7,1235.300231.158-1,8
Irak44.63949.14210,1244.026215.833-11,6
Cezayir35.35940.50614,6196.937205.4644,3
Ukrayna19.66420.1672,6150.732167.59711,2
Romanya20.37523.00012,9161.328152.128-5,7
Avusturya22.48824.80010,3139.096150.4248,1
Bulgaristan15.84417.0097,4128.217148.17915,6
Kanada22.22122.182-0,2143.550146.6212,1
Türkmenistan18.24024.62835,0117.109142.92322,0
Mısır18.36225.25337,5121.444139.71115,0
İsveç16.14817.4708,2122.242138.48113,3
Fas27.25230.41211,6143.305135.760-5,3
Belçika14.80834-99,8127.709119.643-6,3
İsviçre11.58711.211-3,2112.579115.7742,8
Ürdün20.83921.5213,3124.925110.922-11,2
Polonya10.91011.6526,889.830107.83220,0
Endonezya8.1196.745-16,9125.268105.928-15,4
Güney Kore15.74612.047-23,5125.249103.972-17,0
Lübnan12.72917.42836,9102.595103.8481,2
Avustralya18.47618.9372,5104.279103.438-0,8
Libya19.31915.126-21,7120.901103.130-14,7
Hindistan12.31614.04914,1137.144101.742-25,8
Tunus14.99217.80618,895.902100.6154,9
Yunanistan8.6749.1525,590.06398.8169,7
Pakistan13.31714.92412,183.43990.3288,3
Kırgızistan9.38910.0587,183.96987.7694,5
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti11.22310.755-4,272.26781.44312,7
Japonya15.82111.587-26,896.90378.770-18,7
Kuveyt26.30116.647-36,7124.30067.581-45,6
Gürcistan9.1148.509-6,671.38567.010-6,1
Brezilya7.7218.3097,658.05163.6889,7
Beyaz Rusya (Belarus)9.0169.0310,261.94463.6562,8
Macaristan7.3718.28612,464.32562.576-2,7
Suriye9.5379.292-2,661.65659.382-3,7
Malezya3.5394.62930,857.96854.973-5,2
Afganistan6.2279.68455,532.63051.95659,2
Norveç5.6946.37812,048.42751.9047,2
Portekiz9.9049.275-6,453.03051.726-2,5
Danimarka5.2695.057-4,053.28551.274-3,8
Bosna Hersek5.7505.9192,949.46150.1141,3
İsrail7.44910.52741,347.26347.9841,5
Kolombiya6.0595.419-10,646.27446.4140,3
Filipinler6.7076.045-9,948.31845.880-5,0
Meksika9.0607.631-15,864.91145.389-30,1
Moldova7.2467.4703,147.99345.294-5,6
Sırbistan4.5614.379-4,043.29542.959-0,8
Kosova3.5573.7956,744.40942.911-3,4
Tayvan6.0164.430-26,452.07842.173-19,0
Arnavutluk3.1183.55414,036.84141.26212,0
İrlanda5.5475.101-8,038.61039.1151,3
Çek Cumhuriyeti (Çekya)3.3203.98019,930.84536.04016,8
Arjantin5.2063.756-27,940.20032.972-18,0
Hırvatistan3.6223.224-11,033.96132.757-3,5
Güney Afrika Cumhuriyeti4.5294.028-11,135.96631.226-13,2
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti3.1823.2241,329.96929.843-0,4
Finlandiya3.0933.023-2,326.90029.4819,6
Birleşik Arap Emirlikleri6.5586.187-5,742.42128.977-31,7
Filistin4.0835.35131,125.63927.8838,8
Litvanya2.6192.6581,524.27425.3654,5
Porto Riko00024.496
Umman4.7872.927-38,932.95324.043-27,0
Katar5.4895.261-4,230.84022.289-27,7
Tayland2.3882.311-3,229.59322.225-24,9
Letonya2.0982.1783,820.23121.5656,6
Slovenya2.0841.928-7,521.43521.393-0,2
Slovakya2.0321.960-3,520.76219.918-4,1
Singapur1.4581.63712,318.84717.708-6,0
Yeni Zelanda3.3882.882-14,918.94117.277-8,8
Milliyetsiz (Haymatlos)2.6813.13917,118.00417.198-4,5
Moğolistan2.2421.399-37,621.33216.558-22,4
Şili1.8461.483-19,717.45116.240-6,9
Bahreyn4.5723.617-20,927.05515.761-41,7
Yemen2.6672.278-14,617.48215.451-11,6
Batı Timor014.910014.910
Tacikistan2.5132.7479,313.06314.64412,1
Nijerya1.7972.73552,212.01814.62021,7
Ermenistan1.3661.88437,911.27514.51828,8
Bangladeş2.4111.853-23,116.50814.440-12,5
Etiyopya (Habeşistan)1.7832.08717,013.57312.630-6,9
Estonya1.2131.145-5,611.12811.8176,2
Venezuela2.5481.237-51,518.59811.771-36,7
Mikronezya Federe Devletleri10211.167
Vietnam7171.473105,45.19211.138114,5
Hong Kong2.0631.435-30,415.71711.104-29,4
Peru1.3581.4013,210.18510.6074,1
Karadağ9639912,911.39310.500-7,8
Nepal8971.51669,06.55810.31757,3
Ekvador1.2101.39014,98.7388.9963,0
Sudan1.6251.541-5,29.0368.757-3,1
Malta1.4241.237-13,17.9927.858-1,7
Senegal1.0701.23815,77.6817.437-3,2
Eritre867787-9,26.6246.507-1,8
Sri Lanka938887-5,46.0656.0880,4
Mauritius80389511,56.9535.893-15,2
Güney Kıbrıs Rum Kesimi1.342999-25,66.4155.767-10,1
Kenya56384449,94.2085.10721,4
Lüksemburg75787115,14.6385.0228,3
Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Zaire)73599034,74.6754.9185,2
Panama51859915,65.2054.817-7,5
Uganda46457523,94.0204.3167,4
Somali61668811,74.2634.245-0,4
Kamerun43562243,03.9173.785-3,4
Kosta Rika457306-33,04.9253.774-23,4
Fildişi Sahilleri (Cote d’Ivoire)55261110,73.8873.714-4,5
Çad42557936,22.5833.71343,7
Gana643473-26,43.1563.54412,3
Uruguay619353-43,04.0183.131-22,1
Tanzanya27135631,42.5123.01620,1
Mali585366-37,43.1052.533-18,4
Gine490452-7,82.6692.415-9,5
Birleşmiş Milletler326197-39,62.4492.308-5,8
Moritanya3994266,82.7942.154-22,9
İzlanda2272353,51.5202.15141,5
Küba601123-79,53.7262.137-42,6
Bolivya20924014,81.4291.95236,6
Nijer370309-16,52.0001.906-4,7
Dominik Cumhuriyeti316278-12,02.6841.903-29,1
Burkina Faso30033712,31.7701.8725,8
Guatemala245207-15,52.3061.860-19,3
Gabon433293-32,32.3081.780-22,9
Honduras23025310,01.8921.771-6,4
Zimbabve24531126,91.7301.682-2,8
Dominika2522634,41.6921.494-11,7
Gambiya258209-19,01.3771.4042,0
Paraguay151124-17,99751.27330,6
Saint Lucia (St. Lucia)113245116,86591.22886,3
El Salvador189176-6,91.5081.205-20,1
Maldivler9111425,31.1451.1984,6
Myanmar (Burma)10217975,51.2091.139-5,8
Sierra Leone204159-22,11.1721.071-8,6
Trinidad ve Tobago181146-19,31.0361.015-2,0
Cibuti1761939,71.0391.004-3,4
 
Toplam1.852.9961.929.3584,112.367.85112.473.6790,9

UZUN SERİLER:
Uzun zamanlı seriler 1923-2026 yılını kapsamaktadır. ÖNCELİKLİ Üyelere açıktır.


Kaynak: KTB Turizmdatabank