MİKONOS VE SANTORİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR OLACAK

Sürdürülebilir turizm


Turizm Bakanı Vassilis Kikilias, Yunanistan Turizm Bakanlığı’nın Mikonos ve Santorini için daha sürdürülebilir turizm uygulamalarına ulaşmayı amaçlayan özel bir çalışma hazırladığını söyledi.

Kikilias, çalışmanın hükümetin Yunanistan’ı sürdürülebilir bir turizm destinasyonuna dönüştürme amacını takip ettiğini söyledi. Bu çalışma, iki adadaki mevcut durumu, gelen turist akışları, sunulan turizm ürünü ve altyapıları açısından ele alacak ve onları aşırı kalabalık yoğun sezon adalarından, sürdürülebilir kalkınma modellerine dönüştürecek.

2021 turizm performansı

Yunan turizminin şimdiye kadarki performansıyla ilgili olarak bakan, Ocak-Ağustos arasındaki sekiz aylık dönemde ülkenin, 2020 yılının aynı dönemine göre seyahat gelirlerinin yüzde 135,7 artmasıyla gelenlerin yüzde 79,2 artışını memnuniyetle karşıladığını söyledi. 2019’da toplanan gelirin yüzde 50’sine ulaşıldı.

Bakan, bu yılki gelirlerle ilgili olarak, yılı 10 milyar avronun üzerinde gelirle kapatmasını beklediğini söyledi, bu da ilk tahmin olan 5-6 milyar avronun çok üzerinde bir miktar.

,

Leave a Reply