MISIR, MOSKOVA’DA COVID-19’U GÖRÜŞTÜ

Rusya ile Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldeleri arasındaki uçuşların yeniden başlamasından bir ay sonra, Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled al-Anany, koronavirüs pandemisi arasında turizmin geri dönüşünü görüşmek üzere Rus sağlık yetkilisi Anna Popova ile bir araya geldi.

Ne konuştular?

Moskova’da gerçekleşen görüşmeye Mısır’ın Rusya Büyükelçisi Ihab Nasr ve Mısırlı bir heyet de katıldı. Toplantı sırasında Anany, turizm rakamlarını gözden geçirdi ve Mısır’ın turizm bölgelerinde kesinlikle uyguladığı COVID karşıtı önlemleri ve sağlık güvenliği kontrollerini vurguladı.

Mısır ne güvence verdi?

Bu önlemlere uymayan herhangi bir otel veya kuruluşun derhal kapatılacağına dair güvence verdi. Anany’ye göre, hava durumu, ihtiyati tedbirler ve turizm çalışanları arasında yüzde 100 aşılama oranı sayesinde Mısır’ın turizm valiliklerinde koronavirüs enfeksiyon oranları neredeyse yok denecek kadar az.

Mısır’a girmek için turistlerin QR kodlu aşı kanıtı veya negatif bir PCR testi sunması gerekiyor; ikincisi, varışta Hurgada ve Şarm El-Şeyh havaalanlarında yapılabilir.

Mısır’dan hasta dönen oldu mu?

Tüketici Haklarının Korunması ve İnsan Refahı Federal Servisi’nin başkanı olan Popova, geçen ay Rusya’dan Mısır’a seyahat eden neredeyse hiçbir turistin geri döndüğünü ve COVID-19 testinin pozitif çıkmadığını belirtti.

Bir Rus komitesi daha önce Temmuz ayında Şarm El-Şeyh ve Hurgada’yı otellerde, havaalanlarında ve tatil köylerinde söz konusu önlemleri incelemek için ziyaret etmişti. Geri bildirim olumluydu.

Leave a Reply