Fransa’nın en büyük Holiday Inn’i Extendam’a satıldı

Uluslararası yatırım fonları, karlı gördükleri otelleri satın almaya devam ediyor. Son olarak Fransa’da bulunan en büyük Holiday Inn satıldı. Özel sermaye grubu Extendam, oteli franchise altında işletecek olan Catella Hospitality Europe ile Fransa’daki en büyük Holiday Inn’i satın aldı.

Holiday Inn Paris kaça sayıldı?

2006 yılında inşa edilen otele, Covid-19’un etkisiyle ilgili bir değer ayarlaması yapılamazken, satışın bedeli açıklanmadı.

262 odalı Holiday Inn Paris – Porte de Clichy, Paris’in kapılarında, 17. bölgede yeni inşa edilen Adli Mahkemenin yakınında bulunuyor.

EXTENDAM kimdir?

Avrupa’da iş oteli endüstrisine adanmış özel sermaye alanında Avrupa lideri olan EXTENDAM, yaklaşık 10 yıldır özel ve kurumsal yatırımcılara adanmış bağımsız bir yönetim şirketidir. Şirket Avrupa’da 18 bin dolayında odaya sahip 222 otelde 2 milyar Dolarlık varlığı yönetiyor.

EXTENDAM, büyük şehirlerde ve orta ölçekli kasabalarda altı büyük Avrupa bölgesinde (Benelüks, Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz ve İspanya) iş otellerine yatırım yapmaktadır.

EXTENDAM’ın yatırım yaptığı 204 otelin % 70’i 29 farklı marka tarafından marka adı altında işletilmektedir. Bu oteller 47 farklı operatör tarafından yönetilmektedir.

Bir yanıt yazın