İGA AİRPORT CİTY OTEL PROJESİ

İSTANBUL ili ARNAVUTKÖY ilçesi sınırları içerisinde İGA Havalimanı İşletmesi Anonim Şirketi tarafından yapılması planlanan İGA AİRPORT CİTY OTEL projesi gerçekleşecek.

İGA Airport City Otel proje alanı İstanbul Havalimanı kamulaştırma sınırları içerisinde yer almaktadır.

İGA Airport City Otel “Business Hotel” tanımına uyacak şekilde bir hizmet politikası sunacak.

Proje kapsamında yapılması planlanan otel konfigürasyonları aşağıda açıklanmıştır.

3 Yıldızlı Otel; 5.506 m2 ’lik alan üzerine 631 odalı, standart “budget” otel, zemin katta “all day” restoran, cafe-bar ve toplantı odaları yer alacaktır. 3 yıldızlı otel çamaşırhane ve otopark servisleri 4 yıldızlı otel ile ortak kullanılacaktır. 3 yıldızlı otel kapsamında fitnessgym-spa bulunmamaktadır.

4 Yıldızlı Otel; 4.506 m2 ’lik alan üzerine 564 odalı, 3 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten ikinci restoran, fitness-gym-Spa alanları yer alacak. Otel bünyesinde kapalı yüzme havuzu yer alacak. Çamaşırhane ve otopark servisleri 3 yıldızlı otel ile ortak kullanılacaktır.

5 Yıldızlı Otel ve Balo Salonu; 5.214 m2 ’lik alan üzerine 555 odalı, 4 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten 4.394 m2 ’lik alan üzerine 1500 oturma kapasiteli Balo salonu yer alacaktır. Ayrıca 3 ve 4 yıldızlı otelden bağımsız çamaşırhane ve kuru temizleme hizmetleri yer alacaktır.

İGA Airport City Otel bünyesinde çeşitli boyut ve kapasitelerde toplam 1750 oda yer alacaktır. İGA Airport City Otelin inşaatının yaklaşık 30 ay sürmesi planlanmakta olup, inşaat aşamasında toplam 2500 kişinin çalıştırılması planlanmaktadır.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. kiracı konumunda olup, İGA Airport City Otel, DHMİ ile yapılan ana sözleşmeye uygun olarak 25 yıl süreyle İGA tarafından işletilecektir

Bir yanıt yazın