OTELLERDE YAPILAN GECELEMELER

Türkiye illerinde otellerde yapılan geceleme sayıları

YabancıYabancıT.CT.CToplamToplam
Oca-Ağus 25Oca-Ağus 26Oca-Ağus 25Oca-Ağus 26Oca-Ağus 25Oca-Ağus 26
Adana93.30579.911890.499883.255983.804963.166
Adıyaman3.4873.25999.30380.998102.79084.257
Afyonkarahisar38.88035.2731.001.9611.083.2871.040.8411.118.560
Ağrı19.32512.384268.197323.083287.522335.467
Amasya11.87312.257184.453217.969196.326230.226
Ankara739.258586.8553.211.9223.295.9023.951.1803.882.757
Antalya60.939.69561.086.56612.099.67614.951.02373.039.37176.037.589
Artvin25.58719.600225.374225.059250.961244.659
Aydın2.701.4112.725.1732.066.0812.592.2364.767.4925.317.409
Balıkesir160.535140.1572.133.5782.895.3582.294.1133.035.515
Bilecik5.4575.292150.830132.423156.287137.715
Bingöl1.5791.49847.09846.57048.67748.068
Bitlis3.0792.46685.76297.18288.84199.648
Bolu53.81348.549376.634423.416430.447471.965
Burdur6.1095.779142.048151.487148.157157.266
Bursa426.789370.4481.521.3091.715.2861.948.0982.085.734
Çanakkale178.849172.2411.149.9211.445.6861.328.7701.617.927
Çankırı2.1912.287109.51895.211111.70997.498
Çorum9.4868.946148.627144.428158.113153.374
Denizli499.453432.018571.099721.0781.070.5521.153.096
Diyarbakır39.76556.500591.130572.003630.895628.503
Edirne234.601284.903708.532765.470943.1331.050.373
Elazığ12.7599.870274.079303.259286.838313.129
Erzincan10.6749.527194.951181.550205.625191.077
Erzurum49.85639.098471.811507.061521.667546.159
Eskişehir49.98653.098667.673740.192717.659793.290
Gaziantep126.182116.633819.209824.604945.391941.237
Giresun9.1848.156232.345202.326241.529210.482
Gümüşhane40123729.65329.65330.05429.890
Hakkari4.9644.66849.76051.91554.72456.583
Hatay26.50723.453608.900542.593635.407566.046
Isparta18.59416.801228.670228.182247.264244.983
Mersin190.289197.0111.573.8652.028.0581.764.1542.225.069
İstanbul16.822.69820.938.0476.442.7389.820.70423.265.43630.758.751
İzmir1.921.6382.155.4683.645.3324.821.2045.566.9706.976.672
Kars7.6547.108253.065301.882260.719308.990
Kastamonu8.5585.359258.090236.724266.648242.083
Kayseri87.05696.171672.094731.885759.150828.056
Kırklareli26.40113.271313.971286.497340.372299.768
Kırşehir1.3802.38959.91399.86461.293102.253
Kocaeli263.741256.334980.108943.0451.243.8491.199.379
Konya189.288138.827810.121796.318999.409935.145
Kütahya9.54412.340380.340379.734389.884392.074
Malatya6.38316.271213.265169.675219.648185.946
Manisa51.92645.245473.262420.699525.188465.944
Kahramanmaraş6.5675.002239.068236.510245.635241.512
Mardin30.65342.784467.568463.444498.221506.228
Muğla9.214.5449.962.6316.826.21510.077.38616.040.75920.040.017
Muş2.0571.102170.622159.938172.679161.040
Nevşehir1.455.0711.225.1951.052.9191.176.7782.507.9902.401.973
Niğde7.8704.863173.887165.085181.757169.948
Ordu27.42824.765415.529455.595442.957480.360
Rize76.57388.187273.764350.028350.337438.215
Sakarya74.90474.343915.7181.031.332990.6221.105.675
Samsun55.68353.793644.261703.220699.944757.013
Siirt4520950.53136.49750.57636.706
Sinop1.6732.044197.805190.370199.478192.414
Sivas17.03910.795313.802314.659330.841325.454
Tekirdağ65.880133.528416.048531.144481.928664.672
Tokat6.8726.630290.555270.968297.427277.598
Trabzon1.043.6051.033.625661.417874.5021.705.0221.908.127
Tunceli2.0912.18670.08780.13172.17882.317
Şanlıurfa25.91731.329454.618479.562480.535510.891
Uşak4.4205.463146.199186.448150.619191.911
Van227.303232.921329.879392.552557.182625.473
Yozgat2.0523.191115.548117.413117.600120.604
Zonguldak19.15139.588195.437230.742214.588270.330
Aksaray10.1986.034150.193115.350160.391121.384
Bayburt1.64463839.57433.15841.21833.796
Karaman4.9516.04995.83392.621100.78498.670
Kırıkkale1.7832.44945.75950.44747.54252.896
Batman13.15113.131164.209194.024177.360207.155
Şırnak6.91912.441186.029202.625192.948215.066
Bartın5.9454.784217.562207.720223.507212.504
Ardahan1.8702.52296.951103.29598.821105.817
Iğdır12.6157.61249.75758.45062.37266.062
Yalova160.072155.260364.836506.914524.908662.174
Karabük38.69036.034135.777146.694174.467182.728
Kilis1.9382.28613.50013.17215.43815.458
Osmaniye2.6822.79757.08776.46559.76979.262
Düzce7.5497.862213.067227.770220.616235.632
TOPLAM98.727.595103.501.81763.688.37878.059.043162.415.973181.560.860

Kaynak: KTB, Turizmdatabank derlemesi

UZUN SERİLER:
Detaylı bşlgiler ve Uzun zamanlı seriler 1970-2025 yılını kapsamaktadır. ÖNCELİKLİ Üyelere açıktır.

İnfo@turizmdatabank adresine talep gönderiniz.