SELANİK’E 60 YOLCU GEMİSİ GELECEK

Seatrade Cruise Global’de açıklandı

Seatrade Cruise Global 2022 etkinliğine açıklanan verilere göre, Selanik’in 2022’de 60’tan fazla yolcu gemisini ağırlayacak. Bölgesel otorite, 5 Şubat – 22 Aralık tarihleri ​​arasında 60’tan fazla yolcu gemisinin Selanik limanına gelmesini bekliyor. Selanik limanı aynı anda dört yolcu gemisi alabilecek.

Kruvaziyer şirketlerine fon

Bu arada bölge, işbirliklerini geliştirmek için – pazarlama programları aracılığıyla – seçilmiş kruvaziyer şirketlerine fon sağlamayı planlıyor.

Konu, Selanik Turizm Organizasyonu Başkanı Voula Patoulidou ile Selanik’i seyahat programlarına dahil eden Royal Caribbean, Celebrity Cruises ve Silver Sea Cruises gibi önde gelen kruvaziyer şirketlerinin yöneticileri arasında yapılan görüşmelerin de gündemindeydi.

Organizasyon, Selanik’i uluslararası kruvaziyer şirketleri için bir ana liman haline getirmeyi, gelişleri ve gecelemeleri artıracak bir hamleyi hedefliyor.

Etkinlik sırasında Patoulidou, Norveç Cruise Lines temsilcileriyle Selanik’i şirketin kruvaziyer güzergahlarına dahil etme potansiyelini de tartıştı.

Leave a Reply