TUI’DEN OTELLERE ÜLTİMATOM YOK

Rus konukların rezervasyonu

RIA Novosti , RBC ve diğer medya 25 Nisan’da Turprom portalına atıfta bulunarak, TUI Tantur’un, Rus konukların rezervasyonunu iptal etmeye yönelik, otellere bir mektup yazdığını açıkladı. Ancak Türkçe bir kaynaktan çeviri yapılırken anlamın bozulduğu ortaya çıktı. TUI Tantur mektubu tamamen başka bir şey hakkında.

Yaptırımlarla ilgili

TUI Tantur, otelcilere yaptığı çağrıda, misafirlerin konaklamaları için ön ödeme aldığını ve otellere aktardığını vurguluyor. Ancak bu parayı donduruyor, ortak Rus lehtarlarına karşı yaptırımlar nedeniyle üç şirketle yapılan sözleşmeler kapsamındaki tüm işlemleri askıya alıyor.

Mektubu yazan Tantur finans bölümü Ukrayna’daki özel bir operasyona, yaptırımlara atıfta bulunuyor, diğer benzer kelimeleri kullanarak Rus turistlerin kabulüne ilişkin Türk otellerine karşı ideolojik bir protesto ilan etmek için değil, değişiklikleri açıklamak için kullanıyor.

31 Mayıs’a kadar ve muhtemelen daha uzun süre rezerve edilen odalar için yükümlülüklerin yerine getirilmesinde – şirket ortakları bu konuda her ayın 20’sinde bilgilendirecektir. Ayrıca önemli bir nokta: TUI Tantur, mevcut durumu mücbir sebep olarak değerlendiriyor ve ön ödemeleri geri çekme veya bir sonraki sezona devretme olasılığını kabul ediyor.
Dolayısıyla medyanın siyasi protesto eylemi olarak sunduğu durum yerel nitelikte bir mali işlem.
(TourDom)

Leave a Reply