1. DÜNYA GENÇLİK TURİZMİ ZİRVESİ İTALYA’DA

Sürdürülebilirlik, deneyimlerin paylaşımı ve turizmin geleceğine ilişkin vizyonları: 12-18 yaş arası gençler ne düşünüyor? “Dünya Gençlik Turizmi Zirvesi”, cevapları aramak için dünyanın dört bir yanından seçilmiş bir grup çocuğu ağırlayacak.

Gençler turizmi konuşacak

1. Dünya Gençlik Turizmi Zirvesi (23-25 ​​Ağustos 2021, Sorrento, İtalya) dünyada türünün ilk örneği olacak. Zirve, gençlerin turizm sektörüne katılımını teşvik etmek ve gelecek nesilleri daha sürdürülebilir bir dünya için harekete geçmeye teşvik etmek amacıyla genç katılımcılara benzersiz bir deneyim yaşatacak.

Kim düzenliyor?

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından İtalya Turizm Bakanlığı ve İtalya Ulusal Turizm Kurulu işbirliğiyle düzenlenen zirve, bu yıl G20 İtalya Başkanlığı çerçevesinde gerçekleşiyor.

Bu girişimle, UNWTO, gençlerin toplumların sürekli gelişimine hayati katkısını aktif olarak tanıma konusunda Birleşmiş Milletler ailesinin geri kalanına katılıyor.UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, “Çocuklar ve gençler yalnızca gelecekteki liderlerimiz değil, aynı zamanda bugünün önemli aktörleridir ve bugün onları güçlendirebilir ve dahil edebiliriz” diyor.

Bir yanıt yazın