1 MİLYON RUS TURİST TÜRKİYE TATİLİ ALDI

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, bugüne kadar 1 milyona yakın Rus turistin Türkiye turu satın aldığını belirterek, Rus turizm şirketlerinin Türkiye için satılan turlar için Rusya vatandaşlarına yaklaşık 30 milyar ruble (408 milyon dolar) borçlu olduğunu açıkladı.

TürkRus.com’un  haberine göre Rusya Federal Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, 1 milyona yakın Rusya vatandaşının Türkiye turu satın aldığını hatırlatarak, temmuz ayına kadar normalleşme beklediklerini kaydetti.

Tur operatörleri 30 milyar ruble burçlu

Türkiye ile uçuşların yeniden başlatılması kararının koronavirüs ile mücadele için hükümetin kurduğu “operasyon merkezi” tarafından verileceğinin altını çizen Doguzova, Rusya’daki turizm şirketlerinin Türkiye rezervasyonları ve satılan turlar için Rusya vatandaşlarına toplam 30 milyar ruble (408 milyon dolar) borçlu olduğunu vurguladı.

Rusya’daki tur şirketleri, iflastan korkuyor

Rusya’daki tur şirketleri, Türkiye charter uçuşlarına izin verilmemesi nedeniyle tur iptalleri ve iade taleplerinin artması halinde iflas korkusu yaşıyor.

Bir yanıt yazın