2021’DE EN İYİ ŞEHİR DESTİNASYONLARI

ForwardKeys çalışması

2019’da pandemi öncesi ve 2021 boyunca dünya çapındaki ana şehirlerin ‘de karşılaşmasını yapan bir çalışmaya göre; eğlence amaçlı seyahatlere yönelik güçlü artış eğilimi görünüyor.

Araştırma şirketi ForwardKeys, uçuşlar ve seyahat trendlerine ilişkin verileri çıkarttı. Buna göre Avrupalı ​​turistler tarafından tercih edilen kentler arasında üç İspanyol şehri var.

Dubai, en üst sırada

Dubai, seyahat merkezi ve eğlence destinasyonu olarak en üst sıradaki konumunu korurken, 18. sıradan 5. sıraya kadar Miami ve listeye yeni eklenen Cancun, yükseldi.

Listede üç İspanyol şehri öne çıkıyor, Madrid 16. sıradan 10. sıraya yükseldi, Barselona 20. sıradan 19. sıraya yükseldi ve Palma de Mallorca tekrar 17. sıraya girdi.

Meksika öne çıkıyor

En üst sıralarda yer alan iki destinasyon olan Mekika Cancun ve Miami, Amerikalı turistler için en popüler iki eğlence yeri. Listenin en altında yeni katılanların çoğu aynı zamanda Avrupalı ​​turistler arasında popüler olan eğlence destinasyonlarının başında geliyor.  İlk 20 listesinden düşen pandemi öncesi destinasyonlar arasında sağlık krizi öncesi on büyük şehir yer alıyor: Bangkok, Tokyo, Seul, Singapur, Hong Kong, Taipei, Şangay, Cidde, Los Angeles ve Osaka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.