2021’İN SEYAHAT TRENDİNİ “AŞIYA ULAŞMA” BELİRLEYECEK

2021 yılı seyahat eğilimleri konusunda yapılan son çalışmalar gösteriyor ki, turistlerin geneli COVID aşısı olduktan sonra seyahat etmeyi planlıyor. Dolasıyla “aşıya ulaşma” düzeyi 2021’in ana belirleyicisi olacak.

2021 seyahat talebini neler yönlendirecek?

Yapılan ankete göre turistlerin % 65’i COVID aşısı olduktan sonra seyahat etmeyi planlıyor

Öte yandan sürdürülebilir seyahat; daha az bilinen yerlere ilgi ve acentelere geri dönüş eğilimini artırıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki turizm şirketleri ve destinasyonlar, seyahat için güçlü bir talep olduğu konusunda açıklaalarda bulunurken American Express 7 ülkede 3 biden fazla kişinin katıldığı bir anket yaparak bunu gösterdi.

Seyahat listeleri hazır mı?

Buna göre; kişilerin % 80’i tatil için ziyaret edeceği destinasyonlar listesi oluşturdu. Yine kişilerin % 65’i, COVID-19 aşılarından herhangi birini alır almaz seyahat etmeye kararlı.

Daha fazla harcanacak mı?

Öte yandan bu yıl seyahat tercihinde, daha az bilinen destinasyonlara daha fazla ilgi de öne çıktı.

Diğer yandan 2020 stresinden kurtulmak için seyahat etmek isteyenlerin % 61’i, geçen yıl bunu yapamadığı için normalden daha fazla harcama yapmayı planlıyor.

Bunu, seyahat kredisi veya puan kullanarak yapmak da öne çıkıyor.

Ancak hala güvenlik yine öncelikli. Ankete katılanların % 65’i, kendileri ve aile üyeleri COVID-19 aşısını aldıktan sonra seyahat etmeyi planlıyor.

2021’de nereye seyahat edilecek?

2021 yılında gözde tatil yerleri olarak; İspanya ve destinasyonları Katalonya, Kanarya Adaları ve Balear Adaları, Endülüs öne çıkarken Akdeniz’de Türkiye, Yunanistan ön sıralarda. Hareket noktaları oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.