32 ŞEHİRDEN UÇUŞ İZNİ VEREN RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE TALEP PATLAMASI

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, Rusya’dan Türkiye’ye 32 şehirden tarifeli ve charter uçuşlara izin verdiğini açıkladı. Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’ye uçuşların açılmasının ardından Türkiye’ye yönelik turlarda beklentilerin çok üzerinde bir talep alındığını vurguladı.

22 Haziran itibariyle Türkiye’ye tarifeli ve charter uçuşlara izin veren Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, daha önce sefer düzenlenen 45 şehirden 32 şehre uçuş izni verdi. Türkiye’ye Rusya’nın 13 şehrinden uçuş izni verilmedi.

32 şehirden Türkiye’ye uçuş

Türkiye’ye uçuş izni verilen 32 şehrin listesi ise şöyle: Moskova yakınlarındaki Zhukovsky havaalanı, St. Petersburg, Astrakhan, Bryansk, Vladivostok, Vladikavkaz, Grozny, Yekaterinburg, Irkutsk, Kazan, Kaliningrad, Kemerovo, Krasnoyarsk, Magnitogorsk, Makhachkaly, Minvod, Nizhny Novgorod, Novosibirsk, Omsk, Perm, Petropavlovsk-Kamchatsky, Rostov-on-Don, Samara, Syktyvkar, Tomsk, Ulan-Ude, Ulyanovsk, Ufa, Khabarovsk ve Chely.

Rus S7 Havayolları, 10 Temmuz’da Moskova’dan Antalya’ya uçuyor

Öte yandan Rus havayolu şirketi, Rus S7 Havayolları’nın 10 Temmuz’dan itibaren Rusya’nın başkenti Moskova ile Antalya arasında düzenli uçuşlarını başlatacağı belirtildi.

ATOR Başkanı, Türkiye’ye talep patlaması yaşanıyor

Bir Rus televizyon kanalında açıklamalarda bulunan ATOR Başkanı Maya Lomidze, Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından Rus turistlerden çok yüksek bir talep geldiğini açıkladı.

Lomidze, “Türkiye’yle uçuşların yeniden başlatılacağının açıklanmasından hemen sonra, yarım saat içinde tur operatörleri ve tur acenteleri bu ülkeye uçmak isteyen turistlerden yüzlerce başvuru aldı. Çoğu kişi, hemen 22 Haziran’da uçmak istiyor” dedi.

Türkiye aşısı olan Ruslardan PCR testi istemeyecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Rusya’dan Türkiye’ye gelen ve aşılarının tamamlayan ya da son 6 ay içerisinde hastalığı geçirdiğini resmi belgeyle ibraz eden turistlerden PCR testi istenmediğini duyurdu. Aşı olmamış turistlerden ise 72 saat önce yapılmış PCR testi talep edilecek.

Bir yanıt yazın