ALMANLAR İŞ GEZİLERİNDE SÜRDÜREBİLİRLİĞİ ÖNEMSİYOR

drvstudybusiness
DRV çalışmasında göre, sürdürülebilir iş gezileri öne çıkıyor: Şirketlerin yüzde 56'sı çevresel standartların sağlanmasını önemsiyor.

DRV çalışmasında göre, sürdürülebilir iş gezileri öne çıkıyor: Şirketlerin yüzde 56’sı çevresel standartların sağlanmasını önemsiyor.

Almanlar iş gezilerinde sürdürebilirliği önemsiyor

Alman acenteler ve tur operatörleri Birliği DRV çalışmasında göre, sürdürülebilir iş gezileri öne çıkıyor: Şirketlerin yüzde 56’sı sosyal ve çevresel standartların sağlanmasını önemsiyor. Bu oran 2019’un başına göre 6 puan atmış görünüyor.

Yüzyüze toplantı

İş amaçlı seyahat edenlerin üçte ikisi seyahat ederken birden fazla randevuyu birleştirmeye çalışıyor. Sanal toplantıların yükselişine rağmen, %39’u yüz yüze toplantılara önem veriyor. Almanlar rezervasyon yaparken ekolojik ve sosyal standartların yanında, birden fazla randevuyu birleştirmeye çalışıyor.

Şirket temsilcilerinin %60’ı da maliyetleri düşürmeye çalışırken, sanal toplantılara daha fazla eğilim gösteriyor. Yüzde 39’u özellikle ilk görüşmede yüz yüze olmayı önemsiyor.

Karbon Ayak İzi

Öte yandan, CO2 ayak izini azaltma çabalarına %47 katışım olduğu ortaya çıkarken bu oran büyük işletmelerde %67’ye çıktı. Aynı zamanda bir seyahat acentesinden hizmet alanlar da sürdürülebilirliği %58 önemsiyor.