ALMANYA TÜRKİYE KISITLAMASINI 1 TEMMUZ’DA KALDIRIYOR

Türkiye’nin ana pazarı Almanya, 1 Temmuz’dan itibaren vaka sayılarında düşüş yaşanan ülkelere seyahat kısıtlamalarını kaldıracağını açıkladı. Türkiye, düşen vaka sayılarıyla birlikte Almanya’nın seyahat kısıtlamalarını tamamen kaldıracağı ülkeler arasında yer alıyor.

Biontech aşısı olanlar Almanya’ya turistik ziyaret gerçekleştirebilecek

Almanya’nın 25 Haziran’da açıkladığı karara göre ülke dışından Almanya’ya yapılacak ziyaretlerde Avrupa İlaç Ajansı’nın (EMA) onayladığı BionTech, Moderna, AstraZenaca ve Jonhnson and Johnson  aşısı olma şartı aranacak. Buna göre iki doz BionTech aşısını Almanya’ya gitmeden 14 gün önce yaptıran Türk vatandaşları Almanya’ya turistik ziyaret gerçekleştirebilecek.

Türkiye pazarı merakla bekleniyordu

Almanya’nın seyahat kısıtlamalarını kaldırma kararı turizmciler arasında sevinçle karşılandı. Tur operatörleri Türkiye rezervasyonlarındaki artışa dikkat çektiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Bentour Almanya Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Almanların Türkiye’ye seyahat kısıtlamasının yaşandığı dönemde bile ilgi gösterildiğini ve Türkiye’ye seyahat kısıtlamalarının kalkmasının merakla beklendiğini ifade etti.

1 Temmuz’dan sonra rezervasyonlar daha da artacak

Almanya’nın Türkiye’yi “yüksek riskli” ülke kategorisinden “riskli ülke” kategorisine çekmesiyle paket tur satışlarında ciddi bir artış yakaladıklarını vurgulayan Rosati, artışın Almanya genelindeki tüm tur operatörlerinde geçerli olduğunu, 1 Temmuz itibariyle Türkiye’nin riskli ülkeler kategorisinden çıkarılmasıyla birlikte rezervasyonların çok daha fazla artması beklediklerini dile getirdi.

Rosati: “2019 y rakamlarının %70’ine ulaşırız”

Songül Göktaş Rosati, “Şu anda Almanya pazarında Türkiye’nin önü açılmış durumda. Ancak yıl sonuna kadar Türkiye’ye toplamda ne kadar Alman misafir geleceğini ifade etmek için henüz erken. Zira mutasyon virüs tehdidi nedeniyle seyahat kararlarında güncelleme yaşanabilir. Ancak uygulamaların bu şekilde devam etmesi durumunda bu yıl Alman pazarında 2019 yılı rakamlarının %70’lik kısmını ulaşmak mümkün görünüyor.”

Bir yanıt yazın