Almanya’da seyahat etmek yasaklı oldu mu?

Almanya, bir buçuk aya rağmen kısıtlamalardan istediği sonuçları alamayınca, koronavirüsün yayılmasını durdurmak için 10 Ocak’a kadar; dükkanlar, okullar, vb yerleri kapatırken hem uluslararası hem de yurt içi seyahatler Hükümet tarafından tavsiye edilmez duruma geldi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, acilen yeni tedbirleri duyurmak için çağrıda bulunduğu basın toplantısında, “Gerektiği şeyi yapma günü,” dedi ve önceki kısıtlamaların “yeterli olmadığını” savundu.

Nereler kapandı?

Kasım ayı başında faaliyetlerini askıya alan boş zaman, kültür ve gastronomiye ek olarak gerekli olmadığı düşünülen tüm ticari kuruluşların kapatıldı.

Okullar ve kreşler de üç buçuk hafta kapalı kalacak, kapıları uzaktan eğitime açık bırakacak ve bazı merkezlerde temel meslekleri olan ebeveynlerin çocukları gibi istisnai durumlar için nöbet kontrol noktaları oluşturacak.

Yeni Yıl Arifesi ve Yeni Yıl için, kamusal alanlarda ulusal bir “toplanma yasağı” çıkarılacak ve o zamanlar geleneksel olan piroteknik ürünlerin satışı ve kullanımı yasaklanacak.

Evden çalışma tavsiye ediliyor, ülke içinde veya dışında seyahat edilmemesi tavsiye ediliyor, dini hizmetler hijyen ve uzaklaşma önlemleri ile kısıtlanıyor ve halka açık yerlerde alkol tüketimi yasaklanıyor.

Bir yanıt yazın