ALMANYA’DA TÜRKİYE İÇİN DAHA FAZLA KAPASİTE AYRILIYOR

Almanya’da Türkiye için daha fazla kapasite ayrılıyor

Almanya’da yüksek riskli durumdan çıkan Türkiye için daha fazla kapasite ayrılmaya başladı

Sun Express, Almanya, Avusturya ve İsviçre’den Türkiye’ye haftalık 430 uçuş planlayacak. TUI, halihazırda bin otelin bulunduğu Riviera bölgesi için kapasitesini artırdı. FTI Group, Türkiye için tüm programının Temmuz başında kullanıma sunulacağını duyurdu.

Robert Koch duyurdu

Almanya’nın Robert Koch Enstitüsü (RKI), Türkiye’yi COVID-19 enfeksiyonu için yüksek riskli ülkeler listesinden çıkararak düşük riskli bölgeler listesine alarak karantina zorunluluğunu ortadan kaldırdı.

Almanların bu yaz seyahat edebilecekleri destinasyonları gören ülkemiz 2021 yazı için Alman pazarında ilerliyor. Seyahat uyarısını yumuşatan tur operatörleri TUI Group, FTI Group ve Sun Express gibi havayolları artan talep beklentisiyle kısa vadede Türkiye’ye kapasite artırıyor.

Türkiye geçen hafta uluslararası ziyaretçiler için şartlarını gevşetti, bu da Almanların ülkeye girmek için yalnızca negatif bir PCR veya antijen testi sunması gerektiği anlamına geliyor.

Vakalar düşüyor

Öte yandan, Türkiye’deki COVID-19 vakalarındaki düşüş göz önüne alındığında, Almanya Dışişleri Bakanlığı geçtiğimiz Cuma günü Türkiye için seyahat tavsiyesini güncelleyerek statüsünü ‘yüksek insidans bölgesi’nden ‘riskli bölge’ye indirdi. Bu, Türkiye’den dönen Alman turistlerin artık karantina sürecinden geçmek zorunda olmadığı anlamına geliyor.

Sun Express planı

Kısıtlamalar hafifledikçe Alman tüketiciler hızlı tepki verdi ve Almanya ile Türkiye arasındaki rotalarda pazar lideri olan Sun Express havayolunun bilet satışları fırladı.

Sun Express yalnızca Haziran ayında Almanya’dan Türkiye’ye 40 ilave uçuş gerçekleştirecek. Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın ortak olduğu şirket, yüksek yaz sezonu için Almanya, Avusturya ve İsviçre’den Türkiye’ye haftalık 430’a kadar uçuş planlamayı planlıyor.

Yeni TUI programı

Berlin kararının ardından TUI, bu destinasyon için derhal güncellenmiş bir 2021 yaz programı sundu. Alman pazar lideri, şu anda açık olan 1.000 otel ile Türk Rivierası bölgesi için kapasiteyi artırdı. Ayrıca TUI, Temmuz ayından itibaren 100 mülk ve TUIfly’nin Dalaman seferleriyle Ege kıyılarına (Bodrum, Dalaman ve İzmir) geri dönecek.

FTI, Türkiye için de kapasitesini artırdı ve otellerinin çoğunu şimdiden plaj tatil bölgelerinde açtı, böylece neredeyse tüm programı Temmuz ayı başlarında mevcut olacak.

Bir yanıt yazın