Almanya’da yeni Covid tedbirleri yurtiçi seyahat pazarını da durduracak mı?

Alman Federal hükümeti, ülke içinde riskli bölgelerden gelen misafirlerle yeni kararlar aldı.

Birçok federal eyalette, Almanya’nın risk bölgelerinden gelen konuklar için oda sunulmayacak.

Almanya’nın yeni Covid 19 önlemi ne?

Yeni önlemlere göre; Almanya içinde son 7 gün içinde 100.000 kişi başına 50 yeni enfeksiyon sınırını aşan bölgelere, zorunlu olmayan gezilerden kaçınmaları gerekiyor.

Riskli bölgelerden gelen yerli Alman yolcular için ülke çapında tek tip bir düzenleme yok. Ancak ağır eleştirilere maruz kalan konaklama yasakları ve karantina tedbirlerine ilişkin farklı düzenlemelerin yürürlükte kalacak gibi. Durum Kasım başında tekrar tartışılacak.

Almanya içinde, yeni enfeksiyonların sayısı, son 7 gün içinde 100.000 kişi başına 50’ye ulaşır ulaşmaz, ülke çapındaki kutlamalar kısıtlanacak, halka açık ve özel odalarda en fazla on katılımcıyla kutlamalar yapılabilecek. Ek olarak, tüm restoranlar için saat 23’ten itibaren genel bir yasak geliyor.

35 yeni enfeksiyon vakasından itibaren, gelecekte kutlamalara kısıtlamalar uygulanacak. Daha sonra kamusal alanlarda en fazla 25 kişi bir araya gelebilecek.

Almanya’da konaklama yasağı turizme son darbe mi?

Endüstri dernekleri, federal ve eyalet hükümetleri tarafından alınan kararlarla hayal kırıklığına uğradı.

Almanya’da konaklama tesislerinin; temas ve hijyen kurallarına uyduklarını kanıtladığını, ciddiye alıp uyguladıkların belirten Alman Turizm Derneği (DTV) genel müdürü Norbert Kunz, “Birçok federal eyalette konaklama yasağının başlangıçta uygulanmaya devam etmesi, bir seyahat destinasyonu olarak Almanya için büyük bir gerilemedir”dedi.

Almanya’da yurtiçi Pazar, dış kaybı telafi etti mi?

Alman Turizm Derneği’nin (DTV), önceki kayıpların yerel tatilcilerle telafi edilmeye yaklaşabileceği konusunda hiç bir umudu kalmadığını söyledi. Kunz’a göre, farklı bir görünüme sahip olsa bile, yaz Alman turizm endüstrisi için artı bir iş değildi. Kunz, aslında yalnızca Ocak ve Haziran 2020 arasında geçen yılın aynı dönemine göre içerde 105 milyon daha az geceleme olduğunu söyledi.

Haber duyulunca talep düştü

Konaklama yasaklarının duyurulmasıyla birlikte, iç turizm rezervasyon sayılarında % 20’yi aşan düşüş daha yaşandığı turizm haberlerine konu olurken 8 Kasım’a kadar devam edecek uygulamanın seyahat endişesini çok artıracağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın