Almanya’dan hava yoluyla uluslararası seyahatler

Havayollarıyla Almanya’dan yurtdışına çıkışlar

ALMANYA’DAN ÇIKIŞTA İLK 20 YURTDIŞI ÜLKE

Ocak–Temmuz | hava yoluyla yolcu

SıraÜlke2025 7 ay2026 7 ayDeğişim
1İspanya17.153.94017.012.332-0,8%
2Türkiye10.684.45610.560.072-1,2%
3İtalya8.215.8488.245.862+0,4%
4ABD7.247.0446.891.044-4,9%
5Birleşik Krallık6.471.9866.329.762-2,2%
6Yunanistan5.527.5465.671.970+2,6%
7Fransa3.691.4063.614.488-2,1%
8Portekiz3.231.3603.232.950+0,05%
9Avusturya2.544.7142.736.292+7,5%
10Mısır2.493.4142.515.210+0,9%
11Polonya2.331.7442.237.366-4,0%
12İsviçre2.260.5982.187.552-3,2%
13Romanya1.883.5802.044.276+8,5%
14Hırvatistan1.603.9561.613.814+0,6%
15İsveç1.593.1681.592.186-0,1%
16Kanada1.435.4321.447.906+0,9%
17Hindistan1.368.3361.424.352+4,1%
18Norveç1.311.6781.360.464+3,7%
19Bulgaristan1.282.8041.236.008-3,7%
20Danimarka1.246.6261.197.384-3,9%

ALMANYA → TÜRKİYE HAVA YOLU TRAFİĞİ
2026 OCAK–TEMMUZ

Türkiye destinasyonu2025 7 ay2026 7 ayDeğişim
Antalya4.358.8124.092.622-6,1%
İstanbul Sabiha Gökçen2.149.0802.295.682+6,8%
İstanbul Havalimanı1.168.5001.192.214+2,0%
İzmir Adnan Menderes1.027.716958.536-6,7%
Ankara Esenboğa492.866467.772-5,1%



Kaynak: Destatis, Turizmdatabank