ALMANYA’YA GÖRE İSPANYA YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE

Alman basınına göre hükümet, İspanya’yı ve Hollanda’yı COVID-19 enfeksiyonları için yüksek riskli bölgeler olarak yeniden nitelendirmeye hazırlanıyor. Aşısız turistler dönüşlerinde karantinaya alınmak zorunda kalacaklar. Robert Koch Enstitüsü (RKI) karar bu yönde olacak.

İspanya’da durum değişmedi


Yüksek riskli bir varış noktasının düşünülmesi, tam aşı programı olmayan veya hastalıktan kurtulan yolcuların Almanya’ya girdikten sonra 10 günlük bir süre karantinaya alınacağı anlamına geliyor. Bu, beşinci günde bir PCR testi sunulursa beşe düşürülebilir.

Almanya, tüm özerk topluluklarda görülme sıklığını artırdıktan sonra, geçen Temmuz ayında Balear Adaları ve Kanarya Adaları da dahil olmak üzere tüm İspanya’yı basit bir risk bölgesi olarak yerleştirmişti.

Merkel uyardı


Yüksek riskli yerleri ziyaret eden aşısız Alman turistler, evlerine döndüklerinde karantinaya girmek zorunda kalacaklar.

Şansölye Angela Merkel, yeni COVID-19 enfeksiyonlarında devam eden ve son zamanlardaki artışın temsil ettiği “endişe verici dinamikler” konusunda uyardı ve nüfusu aşı olmaya çağırdı.

Merkel, Almanya’nın son günlerde kaydettiği vakalardaki artışın “üssel” olduğunu hatırlattı ve nüfusun, enfeksiyonların yayılmasını önlemek için maske kullanımı ve mesafelere saygı gibi ihtiyati tedbirlere saygı duymaya devam etmesini istedi.

Bir yanıt yazın