ANEX TOUR TURİSTLERİ EVLERİNE TAŞIDI

Operasyon tamamlandı

Tur operatörü ANEX Tour, turistlerinin Dominik Cumhuriyeti, Vietnam, Meksika, Mısır ve diğer ülkelerden ihracat yaptığını duyurdu. Şirket geçen ay toplamda 26.684 turisti Rusya’ya geri taşıdı. Sadece 100 kişi kaldı ve onlar da tarifeli uçuşlarla dönecek.

Kaç kişi geri taşındı?

Onları yabancı tatil beldelerinde kalmaya zorlayan havacılık yaptırımlarının mağdurlarından ANEX Tour turistleri evlerine döndü. Tur operatörü, 27 Şubat – 21 Mart tarihleri ​​arasında şirketin stratejik ortağı AZUR air’de gerçekleştirilen müşterilerinin organize uçuşunun tamamlandığını duyurdu.

28 Mart’ta ise tur operatörü organize ihracatı tamamen tamamlayarak bir ayda 26.684 turisti eve geri getirdi. Şu anda şirket, 100 kişinin yurtdışında kaldığını, düzenli uçuşları beklediğini açıklıyor.

1.356 ANEX Tour müşterisi 24 Mart’a kadar Türkiye’den evlerine uçtu. Mısır’dan yapılan taşıma 28 Mart’ta sona erdi, Rusya’ya yaklaşık 8 bine yakın turist geldi.


Şirketin basın servisi şu anda yaklaşık 100 kişinin hala yurtdışında olduğunu açıkladı. Bunlar, düzenli uçuşlarla (BAE, Maldivler, Seyşeller, Sri Lanka ve Türkiye) gelen ve dönecek olan turistlerdir.

Stratejik ortağı da AZUR air olan Intourist firması, 27 Mart’ta Mısır’dan gelen son turistlerin ihracatını da tamamladıklarını bildirdi. Mart ayının ortalarında ise Türkiye, Avrupa ve Karayipler’den gelen turistler evlerine döndü. Taşıyıcının basın servisi, “Aynı zamanda, Sri Lanka’nın ulusal taşıyıcısıyla ortaya çıkan zorluklar nedeniyle, Maldivler ve Sri Lanka’dan turist ihracatı sorunu çözülüyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.