AVRUPA TURİZMİ 2023’E KADAR TAM İYİLEŞME GÖRECEK

ETOA açıkladı

Avrupa turizm derneği ETOA, Avrupa’daki turizm endüstrisi 2023 yılına kadar tam bir toparlanma görecek kadar şansı var açıklamasında bulundu.

Yeniden açılışta sorunlar olacak


Londra’da düzenlenen Küresel Seyahat Haftası ticaret etkinliğinde bir panelde konuşan ETOA müdürü Tom Jenkins, tüketici güveninin sağlanmasının yanı sıra personel ve beceri konularının ele alınması da dahil olmak üzere, sektörlerin yeniden açıldıklarında karşılaşacakları sorunları vurguladı.

Böyle bir şey yaşamadık


Geçmişteki 1986, 1991, 2002/3 ve 2007/8’deki büyük turizm düşüşlerine bakarsanız, biz hiç böyle bir şey yaşamadık, diyen Jenkins “Turizm endüstrisi neredeyse bir destinasyona giden ve insanlara ne kadar güzel vakit geçirdiklerini söyleyen bir konveyör bandına dayanıyor ve bu ivmeyi oluşturmak biraz zaman alacak. Normalde bir durgunluktan işlerin oldukça yavaş çıkmasını beklersiniz ve daha önce hiç böyle bir resesyon görmemiştik”dedi.

2023‘te tam bir iyileşme görürsek mutlu olacağız

Jenkins şunları ekledi: “Hizmet ekonomisinin ağzı bozuk olduğu için arz tarafında da sorunlar var. Otellerin ve restoranların tam kadrolu olmasının zorlukları olacağını biliyoruz. Şafağın nasıl olacağını bilmiyorum. Bence kademeli olacak. Gerçekleşecek, ancak 2023 yılına kadar tam bir iyileşme görürsek üyelerim çok ama çok mutlu olacaklarını düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.