Avrupa’da turoperaörleri karantina yasağına uyacak mı?

İngiltere’nin Türkiye’ye “karantina” kararından sonra turoperatörlerinin tavrı değişiyor

Türkiye kararı İngiliz turizmini batırır mı?

İngiltere hükümetinin; Türkiye’den açıklanan Covid verilerine yönelik tedirgin olmasından sonra verilen “karantina” kararı turoperatörlerini adeta isyana getirdi.

İngiltere’de önde gelen seyahat sektörü aktörleri, kararın; İspanya yasağından sonra, İngiliz turistin en fazla seyahat ettiği Türkiye’nin de güvenli ülkeler listesinden çıkartılmasıyla sektör için büyük darbe olacağı şeklinde yorumladılar

TUI, resmi kararları tatil yasağı olarak yorumlamıyor

Diğer yandan TUI gibi önde gelen büyük turizm grupları da, verilen kararların bir yasak değil, uyarı ve dikkat olduğundan hareketle, seyahat satışlarına devam edeceklerini açıklamaya başladı.

Ancak ilk aşamada paket satışları iptal edilmeye başladı. İspanya ve Türkiye turizminin adeta kapatılması ile, kitle turizminde, alternatifsiz kalan turoperatörleri, uygulamada kendi prensiplerine uymak istiyorlar.

Almanya’nın en büyük seyahat grubu TUI, diğer riskli alanlar için de Federal Dışişleri Bakanlığı’nın seyahat uyarılarını adeta “görmezden” gelmeyi düşünüyor.

Herşeye rağmen tatil stacaklar mı?


TUI’den yapılan açıklamada, sonbahar tatili tekliflerinin destinasyonlarda çok iyi karşılandığını ve bunun diğer bölgelerde uygun bir konseptle yaygınlaştırılacağı belirtilirken

mevcut seyahat uyarısına rağmen Tirol ve Kanarya Adaları’na geziler düzenleyeceklerini söyledi

açıklamada; “İş uygulamalarımızı değiştiriyoruz ve Federal Hükümetin seyahat uyarısının seyahat yasağı olmadığı, her şeyden önce uyanık olmak için bir çağrı olduğu yönündeki görüşüne katılıyoruz.”dendi.

Bir yanıt yazın