BEKLEDİKÇE ZAMAN KAYBEDİYORUZ

Konaklama Sektöründe Neler Oluyor?

11.Resort Turizm Kongresi’nde yönetimini Tavit Köletavitoğlu’nun yaptığı panele; Indigo Grup CEO’su Ömer Tosun, Kilit Hospitality Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit ve Hotel Linkage & Digihens başkanı Erhan Kaya katıldı.

Personel sıkıntısı

Personel sıkıntısının, hakkında söylenmiş satıştan, pazarlamadan daha fazla ön plana çıkacağını söyleyen Kilit Hospitality Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit, ”Şimdi de Covid’i. Konaklamaki en büyük fiyatlarımız personeldi. 4-5 yıl boyunca mutfakta çalışacak öğeleri bulamayacaksınız. Bekledikçe zaman kaybediyoruz. Satış, pazarlama, fuarlar hep aynı artık. Bizim 1955’ten bir mutfak görünümümüz var. Ekipman var, yer var her şeyimiz var. Bunu neden kullanmıyoruz?”dedi.

Kendi öz değerlerimiz

”Antalya’nın rakipleri çok. Antalya’nın bu artışa sahip çıkmalı. Yani, tarihi turizmin içine almalı.”diyen Indigo Grup CEO’su Ömer Tosun da, “Gastronomi gibi bir önemli alan var. Çoğu otellerde Anadolu mutfağından bir şey yok. Otellerde Türkçe müzik yok. Mimaride ait bir desen yok. Kapadokya’nın kendi öz değerlerimizi ön plana çıkarmaya ve tanıtıyoruz. Çünkü sunduklarımız kendi değerlerimizdir. Bizim kendi öz mimarimiz, Gastronomimiz, konaklamamız ne varsa konaklama sektörü ile birlikte tamamlanacak. Öte yandan  “Z kuşağı çok farklı. Muhakkak paylaşıyor” dedi.

Doğru insan kaynakları


Otel teknolojilerini değerlendiren Hotel Linkage & Digihens Başkanı Erhan Kaya, “Konaklama sektörü neler oluyor? Bunun üzerine üç ayaklı bir süreç var. Cebinde en çok parası belirleyip otelimizde konaklatmamız gerekiyor. Otelimizde konaklayanlara da onları memnun etmek için doğru insan kaynakları ile hizmet vermeliyiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.