ÇALIŞANA BİR “NEDEN” VERİN

Turizmde insan kaynağının durumu

11.Resort Turizm Kongresi’nde Turizm Akademisyenleri Derneği Başkanı Sn. Prof. Dr. Muharrem Tuna yönetiminde yapılan “Turizmde İnsan Kaynağının Durumu ve Geleceği” konulu panele Özyeğin Üniversitesi’nden Teoman Alemdar ve Hilton Türkiye’den Abdullah Apak konuşmacı olarak katıldı.

Çalışan memnuniyeti

“Müşterilerimizi buraya çekmek kadar, onları burada ağırlayacak olan kişiler üzerinde de önemle durmamız gerekmektedir” diyen Apak, “Çalışan memnuniyetini sağlamadan, müşterinin memnuniyetini sağlayamayız. Onlara gerçekçi bir neden sunmak gerekir. Neden orada çalışıyor? Bunu sağlamadan devamlılık mümkün değildir” dedi. 
“Eğitimde bu alanı tercih etmiş gençleri doğru yönlendirmemiz, onları doğru bilgilendirmemiz çok önemli”,diyen Alemdar da “Gençler bu sektörü çok istiyor, ama gelecek göremedikleri için başka alanlara kayıyorlar. Çalışan; patronla müşteri atasında en hayati öneme sahip. İki tarafı da memnun etmek gibi ağır sorumluluk altında. Bu yüzden onların ruh halleri de çok önemli, bunu sağlıklı kılmalıyız.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.