CANCUN, SAĞLIK TURİZMİNE YÖNELDİ

Tıp veya sağlık turizmi

Meksika’nın Quintana Roo eyaletinde bulunan ünlü destinasyon Cancun, yeni bir turizm segmenti başlatıyor: Tıp veya sağlık turizmi. Bu amaçla, belediye ve eyalet yetkilileri, kentin otel bölgesideki Joya Cancún Hastanesi’nde çalışmaların başladığının resmi sunumunu yaptı.

Medikal turizmi teşvik

Cancun’un 2021’de dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci destinasyonu olduğunu da hatırlatan Dışişleri Bakanlığı (SER) Siyasi Koordinasyon Genel Müdürü Ximena Escobedo, “Bu girişim yalnızca medikal turizmi teşvik etmekle kalmıyor, aynı zamanda Cancun’u ziyaret eden milyonlarca turistin bakımını da güçlendiriyor” dedi.

Toplantıya; Quintana Roo eyaleti Turizm Bakanı Bernardo Cueto; Quintana Roo eyaleti Sağlık Bakanı Alejandra Aguirre; Cancún’un bulunduğu belediye olan Benito Juárez’in belediye başkanı Mara Lezama; Dışişleri Bakanlığı (SER) Siyasi Koordinasyon Genel Müdürü Ximena Escobedo; yanı sıra Joya Medical Group temsilcileri.

2021’de yüksedi

ForwardKeys araştırmasına göre, Cancun 2021 yılında Dubai’den sonra dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci destinasyonu haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.