Club Med, Fas’da yeni otel açacak

Uluslararası konaklama sektöründe her şey dahil sistem operatörü Club Med, Fas’ın sahil beldesi Essaouira’da yeni bir otel için 90 milyon Avro yatırım yapacak. Şirket varolan tesislerinde de yenilemeler yapıyor.

Yeni Club Med’de neler olacak?

2017’den bu yana ve Pandemiden önce Fas’taki mevcut 3 tatil beldesine gelen ziyaretçilerde % 13 artış gördüğünü açıklayan şirket, yeni tesisi Club Med Essaouira ile tüm yıl boyunca faaliyet gösterecek. 350 odalı yeni tesiste, Club Med Exclusive Collection alanı da yer alacak.

Aileler ve aktif çiftler için ekolojik bir tatil yeri olarak tanımlanan otel, aynı zamanda çok çeşitli su sporları da sunacak. Tesisin 2024’te açılması planlanıyor.

Club Med’de yenileme ve kapasite artışları

Club Med, Marakeş’teki La Palmeraie’deki tesisini genişletmek için 25 milyon Avro’luk ilave yatırım yaparak 100 oda daha yaratıyor. Büyük bir aile yüzme havuzu ve bebek kulübü inşa ediyor. Ayrıca Exclusive Collection Le Riad, spa, restoranlar ve toplantı ve etkinlik alanını da yenileyecek.

Öte yandan şirket, Club Med Yasmina’yı da 3,5 milyon Avro’luk yenilemeden geçirecek. Marakeş La Palmeraie, Yasmina ve Essaouira’daki projelerle Fas’taki gücünü artırmış olacak.

Club Med, Türkiye’de Bodrum ve Antalya’daki otelleri ile faal bulunuyor.

Bir yanıt yazın