ÇOK KUŞAKLI SEYAHATTE ARTIŞ BEKLENİYOR

Çok kuşaklı seyahatte artış olası mı?

İngiliz trafik ışığı kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte, “çok kuşaklı seyahatin” ciddi bir artış yaparak aile ve arkadaş hareketlerin kaybedilenleri kapatması bekleniyor.

Hilton Hotels tarafından yayınlanan bir araştırma, (The Generation Game:Research Reveals XL Holidays are Set to Boom) pandemiden bu yana Birleşik Krallık’taki yetişkinlerin %72’sinin aile ve arkadaşlarla paylaşılan zamanı yeniden düşünmeye başladı.

Aile büyüklerine özlem turizme yansır mı?


Ebeveynlerin %65’i, 2020 ve 2021 yıllarında çocuklarının büyükanne ve büyükbabalarını, teyzelerini, amcalarını ve kuzenlerini görmeyi özlediğini ve %63’ü de bu kayıp zamanı telafi etmeye istekli olduğunu söyledi.

Birleşik Krallık’ta kitlenin yarısından fazlası (%51) gelecek yıl kardeşler, kuzenler ve büyükanne ve büyükbaba gibi geniş aile üyeleriyle zaman ayırmak istiyor.

Ayrıca, yurt dışında ailesiyle yapılan ankete katılanların %96’sı onu en son görmelerinin üzerinden 2 yıl geçtiğini ve bu nedenle %43’ünün grup tatillerinin bu akrabaları ziyaret etmeyi de içermesinin nedeni budur.

Ankete katılan yetişkinlerin % 25’i, tatillerin büyükanne ve büyükbabalara torunlarıyla kaliteli zaman geçirme fırsatı sağladığını belirtti.

İngiliz turist nereye gidecek?

Yurtdışına gidecek kitlenin %31’i İspanya’ya, %23’ü Fransa’ya, %21’i İtalya’ya ve %18’i Florida’ya (ABD) gitmeyi planlıyor.

Ancak gelecek yıl çok kuşaklı tatilleri düşünenler yalnızca İngilizler değil. Birleşik Arap Emirlikleri’nden yanıt verenlerin %89’u böyle yapacaklarını söylüyor. Suudi Arabistan’da %86; Türkiye’de %63 ve Rusya’da %60, pandemi sonrası tüm aile ile seyahat etmeyi planlıyor.

Hilton Hakkında

Hilton 119 ülke ve bölgede 6.600’den fazla mülk ve 1 milyondan fazla odadan oluşan 18 birinci sınıf marka portföyüne sahip lider bir küresel konaklama şirketidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.