COMMERZBANK TUİ CARD HESAPLARINI KAPATTI

Tui Card

Özellikle bireysel hizmetler söz konusu olduğunda, Commerzbank “Tui Card” ile fatura ödemek Tui tatilcileri için cazipti. Dusseldorf Commerzbank, “Tui Card”ın iptal edilmesiyle birlikte geçen haftanın sonundan bu yana seyahat piyasasında huzursuzluk yarattı.

Visa ortak markalı kart

Seyahat acentesi derneğine göre, Frankfurt kredi enstitüsü çok sayıda tatilci için mevcut kredi kartı sözleşmelerini feshetti. Dernek başkanı Marija Linnhoff, Handelsblatt’a “Ülke çapındaki üye şirketlerimizden bununla ilgili sorular alıyoruz” dedi.

Visa ortak markalı kart, kapsamlı seyahat sigortası içeriyor. Commerzbank ATM’lerinden ücretsiz nakit çekme sağlıyor. Yurtdışına seyahat ederken döviz ücretinden muaf. Ancak Commerzbank, fesih bildiriminde “31 Mayıs 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hesabı kapatma” gerekçesi sundu.

Bunun yerine, iki aylık bir ihbar süresine tabi olmak kaydıyla, kredi kartı sözleşmesini dilediği zaman feshetme hakkını kullanıyror. Mektupta, “Kalan kredi kartını 31 Mayıs 2022’ye kadar bize iade etmenizi rica ediyoruz” dendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.