Côte d’Azur’da normale dönüş kaç yıl alacak?

Fransa’nın Akdeniz çanağındaki en rekabetçi turistik destinasyonu olan Côte d’Azur havalimanları şirketinin, yeni yönetim kurulu başkanı Frank Goldnadel, Eylül sonunda 3,8 milyon yolcuyla ulaştıklarını bunun da % 66 azalma olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Normale dönüş 2023’te olur mu?

Akdeniz çanağının en önemli turistik merkezlerinden olan Azur bölgesinini en erken 2023 yılında Covid öncesi normal seviyesine dönebileceğini tahmin eden Goldnadel, Ancak Nice havalimanının faaliyetlerini daha çabuk toparlayacağını öngürdüklerini vurguladı.

Bölgenin çekiciliğine, Nice’in uluslararası trafik için önemli bir potansiyele sahip olduğu gerçeğine işaret eden Goldnadel, bununla birlikte, yurtiçi trafik için Nice’in büyük Fransız şehirlerine bağlanmakta çok az alternatife sahip olduğunu söyledi.

Zor bir yıl nedeniyle havalimanı şirketinin ilk kez bir açık vereceği belirtilirken devlet (PGE) tarafından garanti edilen bir krediyi talep eden şirket 520 çalışanının üçte biri için kısmi bir işsizlik programıyla tasarrufu yaptı.

Normal zamanlarda şirketlerle birlikte küresel olarak yaklaşık 8.000 kişiyi istihdam sağlayan havalimanı, terminal 2’nin genişletme projesine zaman içinde aşamalı olarak başlayacak.

Bir yanıt yazın