expediasurvey
Dünya turizminde talep eğilimleri, Covid döneminde değişti. Covid 19 Salgınının hangi turist tercihlerini kalıcı yaptığı tartışılıyor.

COVİD SALGINI HANGİ TURİST TERCİHLERİNİ KALICI YAPTI?

Dünya turizminde talep eğilimleri, Covid döneminde değişti. Covid 19 Salgınının hangi turist tercihlerini kalıcı yaptığı tartışılıyor.

Covid Salgını hangi turist tercihlerini kalıcı yaptı?

Dünya turizminde talep eğilimleri, Covid döneminde değişti. Covid 19 Salgınının hangi turist tercihlerini kalıcı yaptığı tartışılıyor. Kayak ve Expedia Group Media Solutions’ın ayrı olarak yaptığı anket ve çalışmalar, nesiller arası seyahat ve kapsayıcı turizmin daha kalıcı bir seyir izlediğine işaret ediyor.

Çok kuşaklı tatillerde canlanma

Bir aile gezisi için süre, bir hata ile 10 gün arasında değişiyor. Kayak tarafından yürütülen bir araştırmaya göre İspanyolların yarısı bu yaz veya önümüzdeki aylar için çok kuşaklı bir gezi planlamış durumda. Aile ve arkadaşlarla çok kuşaklı tatillerde canlanma Birleşik Krallık’ta da görülüyor

Birlikte seyahat edenler destnasyon seçmiminde %70’i İspanya’dan bahsediyor. Gezginler tarafından en çok aranan 10 destinasyondan dokuzu burada. Ankete katılanların %41’i tercih edilen konaklama türü olarak otelleri işaret etti. İş organizasyonlarında, herkese uygun aktiviteler bulmak önemli.

Kapsayıcı turizm

Expedia Group Media Solutions’a göre, yalnızca İspanya pazarında değil, nesiller arası seyahate yönelik artan talep, kapsayıcı turizm konusundaki farkındalığın arttığını gösteriyor. Gezginler daha anlamlı ve bilinçli turizm deneyimleri yaşamanın yollarını arıyor. Kapsayıcı turizme artan ilgi görülüyor. Tüketicilerin %92’sinin sektördeki sağlayıcıların tüm kullanıcıların erişilebilirlik ihtiyaçlarına yanıt vermesini önemli gördüğünü belirtiyor.