DAHA AZ YAKITLA UÇMAYA İZİN GELİYOR

Daha az yakıtla


Havacılık Güvenliği Ajansı, (European.Aviation.Safety.Agency) havayollarının daha az yakıtla uçmasına izin verecek mi? Bazı haberlere göre; Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA), genel uçuş CO
₂ emisyonlarını ve uçuşun çevresel etkisini azaltmak için havayollarının operasyonlar sırasında taşınan yakıt miktarını azaltmasına izin verecek.

Yönetmelikler ne diyor?

Yönetmelikler, hava koşulları veya diğer problemler nedeniyle varış havaalanına yaklaşmadaki gecikmeler veya inişin imkansızlığı nedeniyle uçuş planlarının etkilenmesi durumunda operasyonların güvenliğini garanti altına almak için uçakların yeterli yakıt taşımasını şart koşuyor.

 
EAS’dan açıklama

Şimdi, 30 Ekim 2022’de yürürlüğe girecek olan Düzenleme ve EASA Kararı aracılığıyla – düzenleyici değişiklik yoluyla, havayolları, aşağıdakilere dayalı olarak ekstra yakıt yükünü daha da azaltabilecek.

EASA uçuş standartları Direktörü Jesper Rasmussen.,”Gerektiğinden daha fazla yakıt rezervini gökyüzüne kaldırmanın bir nedeni yok: yakıtı yükseltmek daha fazla yakıt yakar. En önemlisi, bu, güvenlikten ödün vermeden yapılabilir: azaltma, havayollarının daha doğru bir risk değerlendirmesi yapmasına olanak tanıyan daha iyi değerlendirme yöntemleri ve daha iyi verilerle mümkün olur” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.