DER TOURİSTİK OTEL PORTFÖYÜ BÜYÜYOR

DER Touristik

DER Touristik kısa süre önce Aldiana otel şirketinin tamamını satın aldığını duyurdu ve 35’ten fazla Sentido oteli (eski Thomas Cook) ve DR Hospitality’ye (Deutsche Seereederei ile ortak girişim) ait 17 oteli de içeren otel portföyünü artırdı.

Negatif rakamları geride bırakıyor

DER Touristik’in ana şirketi REWE Group’un CEO’su Lionel Souque, “Başka oteller üzerinde çalışıyoruz” derken 2021 mali yılına ilişkin finansal verilerin sunumu sırasında iki zor yıldan sonra bu 2022’de şirketin negatif rakamları geride bırakabileceğini vurguladı.

Ciro artıyor ama

Turizm bölümünün 2.milyar Avro’luk bir satış hacmi kaydettiği belirten şirket, 2021’de toparlanmanın ilk belirtileri hissedildiğini, geçen yılın 1.3 milyarına göre iyileştiğini, ancak 4.8 milyar Avro olan 2019’un gerisinde olduğu ortaya kondu.

DER Touristik (REWE Group’un bir yan kuruluşu), tur operatörleri DERTOUR, Jahn Reisen, ITS, Meiers Weltreisen, Travelix, Kuoni, Helvetic Tours, ITS Coop Travel, Billa Reisen, Koning Aap, Apollo, Exim Tours ve Fischer’i içeriyor. 2.300 seyahat acentesine ve Sentido ve Aldiana otel markalarına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.