DERtOURİSTİKLOGO
Alman turizm grubu DER Touristik genel satışlarda 2019 verilerini geçtiğini açıklarken bu yaz İspanya’nın başta ve Türkiye’nin en hızlı gelişen olduğunu vurguladı.

DER TOURISTIK’TE 2022’NİN GELİŞME LİDERİ TÜRKİYE OLDU

Alman turizm grubu DER Touristik genel satışlarda 2019 verilerini geçtiğini açıklarken bu yaz İspanya’nın başta ve Türkiye’nin en hızlı gelişen olduğunu vurguladı.

DER Touristik’te gelişme lideri Türkiye

Alman REWE grubunun turizm bölümü DER Touristik, 2022 yaz seyahat barometresinde, satışlarda 2022 yazında İspanya’nın başta ve Türkiye’nin en hızlı gelişen destinasyon olduğunu vurguladı.

DER Touristik’te destinasyonlerın gelişimi

2022 yazında tur operatörleri; DERTOUR, Jahn Reisen, ITS, Meiers Weltreisen ve Travelix’in 2019 yazına göre daha yüksek satışlara ulaşacağını belirten grup, İspanya ilk sırada yer aldığını açıkladı. Turist sayısında gelişme olarak Türkiye’yi işaret eden grup, başarıyı “kayan yıldız” olarak tanımladı. Yunanistan ve İtalya sırasıyla üçüncü ve dördüncü, Mısır da beşinci oldu.

2019’a göre destinasyonları gelişimi, %

İspanya (+2%)

Türkiye (+76%)

Yunanistan (+%17)

İtalya (-41%)

Mısır (+%15)

Turizm Databank International

Turkey, the development leader in DER Touristik

While the German tourism group DER Touristik has announced that it has passed the 2019 data in general sales, it emphasized that this summer, Spain is the first and Turkey is the fastest growing. DER Touristik, the tourism division of the German REWE group, emphasized in the 2022 summer travel barometer that Spain is the leading and Turkey’s fastest growing destination in sales in the summer of 2022. tour operators in the summer of 2022; The group stated that DERTOUR, Jahn Reisen, ITS, Meiers Weltreisen and Travelix will reach higher sales compared to the summer of 2019. Spain announced that it took the first place. Pointing to Turkey as an improvement in the number of tourists, the group described the success as a “shooting star”. Greece and Italy finished third and fourth, respectively, and Egypt fifth.