DRV HÜKÜMET ÖNLEMİNİ ELEŞTİRİYOR

DRV ne diyor?


Alman ajansları ve acenta birlikler hükümetin İspanya ile ilgili olarak aldığı önlemi eleştiriyor. DRV, son hükümet kararının birçok ailenin seyahat planlarını nasıl mahvettiğinden hareketle, şiddetle eleştirdi.

Şu anda İspanya’da tatillerini organize gezilerle geçiren yaklaşık 400 bin Alman’ın yaklaşık %60’ı Balear Adaları’nda ve diğer %30’u Kanarya Adaları’nda bulunıyor.

DRV’nin başkanı Norbert Fiebig, İspanya’nın son zamanlarda “yüksek insidanslı bir destinasyon” olarak nitelendirilmesinin, sayısız gezginin seyahat planlarını mahvettiğini ve kişiler arasında büyük bir belirsizlik yarattığını söyledi.

Yayılma yüksek mi?


Bu anlamda Salı günü FTI, İspanya, Yunanistan ve Türkiye de dahil olmak üzere ana destinasyonlardaki turist enfeksiyonlarının, sadece %0.02 ile %0.11 arasında derece ile neredeyse “sıfır eğiliminde” olduğunu verilerle gösterdi.

Alman tur operatörü DER Touristik Çarşamba günü Balear Hükümeti temsilcileriyle yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında yüksek riskli bölge olarak yeniden sınıflandırmanın neredeyse anında bir etkisi olarak Balear Adaları’na yönelik  yeni rezervasyonlardan daha fazla iptal olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın