EGE’Lİ TURİZMCİLER REZERVASYONLARDAN MEMNUN

Havaların ısınmasıyla birlikte iç turizmde de hareketlilik yaşanmaya başladı. Ege bölgesinde faaliyet gösteren turizmciler, son günlerde artan rezervasyonların umut verici olduğunu açıkladılar. Turizmciler bu yıl sezona dair beklentilerinin yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Orhan Belge, AA muhabirine, son haftalarda rezervasyon için arayanlarda ciddi artış olduğunu açıkladı. Hem yurt içinden hem de yurt dışından talep geldiğini anlatan Belge, “İnsanlar evde kalmaktan sıkıldı. Çalan telefonlarımıza baktığımızda bu sezon için umutlarımız yüksek. İç pazar bizim bölgemizi için önemli. Ancak dış pazarın da geçen seneyi geride bırakacağını öngörüyoruz. Şu anda Almanya, Hollanda, Belçika ve Çin’den ciddi anlamda rezervasyonlarımız var” dedi.

Sezonun kısıtlamalar ve kapanmalar nedeniyle biraz geç başladığını ifade eden Belge, otellerde alınan tedbirlerin misafirleri yeniden seyahat etmeye teşvik ettiğini dile getirdi. Orhan Belge, sektöre yönelik aşı çalışmalarının da hızlı sürdüğünü hatırlatırken, turizmciler, bu sene beklentilerinin yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

Bir yanıt yazın